Прийняття програми розвитку велоінфраструктури Хмельницького вийшло на фінішну пряму

23 лютого 2017 року на засіданні Хмельницького міськвиконкому одноголосно була підтримана Програма розвитку велоінфраструктури міста Хмельницького на 2017-2025 роки, що була розроблена членами організації “Критична Маса”, за участі спеціалістів з управління житлово-комунального господарства, управління транспорту і зв’язку та відділу енергоменеджменту Хмельницької міської ради. Таке рішення дозволить розглянути цю програму вже на найближчій сесії міської ради (попередньо, 22 березня). У разі прийняття Програми, це буде фінальним кроком до її затвердження.

Програма розрахована на 9 років та передбачає виділення понад 83 мільйонів гривень з міського бюджету на її реалізацію. Розвиток велоінфраструктури включає в себе будівництво понад 100 км велодоріжок та велосмуг, встановлення понад 200 велопарковок та велостійок, розміщення інформаційних стендів для велосипедистів, просвітницьку роботу зі школярами та молоддю тощо. Всі ці заходи дозволять зробити пересування велосипедистів містом більш безпечним, швидшим та корисним для здоров’я. Завдяки цьому, неодмінно збільшиться кількість велосипедистів в місті, що призведе до покращення екологічної ситуації в місті, зменшення заторів на дорогах, покращення здоров’я містян.

Згідно досліджень вчених з країн, де велоінфраструктура значно розвиненіша та отримує належне фінансування на її розбудову – окупність витрат на велоінфраструктуру в середньостроковій перспективі (20 років) складає в середньому 5-10 раз. Це досягається шляхом зменшенням фактичних витрат на утримання автомобільних шляхів, громадського транспорту, зменшенням економічних втрат від поганого здоров’я містян та обслуговування у медичних закладах, скороченням втрат часу при простої у вуличних заторах та зменшенням кількості ДТП. Не дарма розвинені країни витрачають шалені кошти (за українськими мірками) на розвиток велоінфраструктури – всі ці витрати окупаються сторицею.

Отож, багато хмельничан будуть чекати від нашої міської ради підтримки цієї Програми, яка дозволить велосипедистам пересуватись містом по безпечним велодоріжкам, відпочивати у паркових зонах не заважаючи пішоходам та паркувати своїх залізних коней у облаштованих для цього місцях.

До слова, чинна міська влада сприяє розвитку велоінфраструктури в місті, тому ще наприкінці 2016 року міська рада затвердила виділення коштів на будівництво велодоріжки та оновлення тротуару у парку ім.Чекмана. Ця велодоріжка стане логічним продовженням вже майже завершеної велодоріжки по набережній Південного Бугу та буде виконувати подвійну функцію – рекреаційну та транспортну (Центр – Гречани).

У планах велоактивістів на 2017 рік завершити веломагістраль до мікрорайону Гречани велодоріжкою по вул. Курчатова. Також, пріорітетним напрямком на цей рік ми вважаємо встановлення велопарковок біля шкіл та ВНЗ міста.

Джерело go.km.ua

У вашому місті сталася велосипедна подія? Ви хочете поділится велосипедною інформацією з містами України? Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту! Надсилайте інформацію на адресу tanenkaa@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved