У міжнародній конференції з розвитку велотранспорту “Велофорум-2016”, яка пройшла у Харкові 21-23 жовтня, взяли участь 114 велоактивістів та експертів з 27 міст і шести країн Європи.
“Велофорум 2016”, який відбувся в Україні вже у восьме, було присвячено трьом ключовим темам:
- Національні та локальні велосипедні політики.
- Велоінфраструктурні рішення для українських міст.
- Велоактивізм в Україні та за кордоном.
Крім того, темами Велофоруму були взаємодія громадських організацій з бізнесом, правові аспекти велоруху тощо.
“Аналіз українських підзаконних актів показує, що вони досі не пристосовані для роботи з велисопедистами як учасниками дорожнього руху”, — заявив координатор з національної роботи Асоціації велосипедистів Києва Вадим Денисенко. За його словами, згідно з законом про дорожній рух велосипедист має право їздити по спеціальних велосипедних доріжках, але там само має право ходити і пішохід. Якщо велосипедист їде по дорозі, то йому пропонується триматися максимально близько до правого узбіччя, але не їхати смугою громадського транспорту, яка як раз і є крайньою правою смугою!
“Цього року ми обговорили, що необхідно зробити для того, щоб розвиток велосипедного руху в Україні став легальним, і ми на законодавчому рівні могли робити ті зміни, які реалізуються в багатьох країнах світу. Також у фокусі нашої уваги інфраструктурні рішення, досвід і результати в тих українських містах, які зробили великий крок уперед в питаннях розвитку велоруху”, – повідомила представник громадської організації “Міські реформи” (Харків) і співорганізатор форуму Олена Чернишова.
Серед доповідачів Велофоруму було багато велоактивістів з різних міст України, зокрема голова Асоціації велосипедистів Києва Богдан Лепявко, керівник ГО «ВелоВектор» (Одеса) Олександр Прохоров, спізасновниця першої велосипедної ГО в Кривому Розі, одна з організаторок змагань і пробігів у місті Анна Атаманчук, співзасновник і координатор проектів ГО “Вело-Франківськ”, ГО “Місто для Людей” Мирослав Федорків, який зараз очолює відділ дорожньої інфраструктури Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою в Івано-Франківську, та інші.
Серед закордонних експертів на Велофорумі ділились досвідом директор з розвитку Європейської федерації велосипедистів Кевін Мейн, координатор сектору «Громадянське суспільство та ЗМІ» Делегації Європейського союзу в Україні Коломб де Мерсей, велосипедний офіцер м. Лейпциг (Німеччина) Ян Рікмайер, керівник проекта “Велодиско” з Мінська (Білорусь) Влад Пацкевич тощо. За словами представниці делегації Євросоюзу в Україні Коломб де Мерсей, організаційно рух українських велоактивістів на сьогодні вже сильніший, ніж у багатьох країнах Європи. “Україна – велика країна, де потрібно докласти багато зусиль для реалізації поставлених велорухом завдань. Але перспективи і сили у вас є, як і все більший вплив на владу. А ми, в свою чергу, підтримуємо перспективні велопроекти грантами», – розповіла Коломб де Мерсей.
З повною програмою Велофоруму-2016 можна ознайомитися тут.
На Велофорумі відбулися презентації адвокаційних проектів зі сталої мобільності, які здійснюють місцеві активісти у східній Україні за підтримки Асоціації велосипедистів Києва та за фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Учасники Велофоруму мали змогу побачити Харків під час традиційних екскурсій, які цього року були не лише велосипедні, а й автобусні.

Фото: Олексій Вавушко
Після Велофоруму 26 жовтня Харківська міська рада затвердила концепцію розвитку велосипедного руху і облаштування велосипедної інфраструктури в місті.
Велофорум-2017 прийматиме Миколаїв, у якому нещодавно також ухвалили велоконцепцію, яку розробляли за участю місцевих громадських активістів.
Велофорум фінансується Європейським Союзом, Представництвом Фонду Гайнріха Бьолля в Україні, Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та Німецько-російським обміном (DRA).
Партнерами Велофоруму-2016 є перша українська мережа прокату, продажу та сервісу велосипедів veliki.ua і автоматизована система прокату велосипедів Nextbike, які безкоштовно надають велосипеди напрокат учасникам велоекскурсій під час Велофоруму.
Генеральним партнером Велофоруму-2016 в Харков став Велоген — інформаційна мережа для велосипедистів.
Джерело avk.org.ua
У вашому місті сталася велосипедна подія? Ви хочете поділится велосипедною інформацією з містами України? Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту! Надсилайте інформацію на адресу tanenkaa@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”