Новий туристичний веломаршрут в Україні на 191 км готують до літа 2017

velo_logo_2

Активісти Асоціації велосипедистів Южноукраїнська працюють над створенням туристичного веломаршруту у Національному природному парку «Бузький Гард», який тягнеться вздовж річки Південний Буг і включає в себе Актівський каньйон, урочище Гард, Трикратський ліс. Загальна довжина веломаршруту — 191 кілометр.

Чому цей проект важливий?

Мета, яку ставлять перед собою активісти: популяризація та збереження Національного природного парку «Бузький Гард» шляхом розвитку велотуризму у регіоні при активному залученні місцевих громад.

Представник АВЮ Роман Яворський розповідає, в чому суть проекту: «Головна ідея — заохотити туристів приїжджати до нас у національний парк, відпочивати та милуватися одним із семи природних див України. Селяни при цьому мають сприяти велотуристам, відкривати заклади для харчування, надавати житло, проводити ярмарки. Після повної реалізації проекту має функціонувати повноцінний туристичний маршрут довжиною 191 кілометр, а селяни почнуть жити заможніше і з повагою ставитися до своєї землі та її історії».

Національний парк

Національний парк “Бузький Гард”

Актівський каньйон

Актівський каньйон

Трикратський ліс, фото: Дмитро Удовицький

Трикратський ліс, фото: Дмитро Удовицький

Що вже зроблено?

Розроблена рекламна продукція проекту — брошури, які навчають селян приймати велотуристів та опис цікавих туристичних місць регіону. Також працює сайт bugogard.info та розроблена туристична карта «Бузький Гард». Дирекція Національного парку веде роботу з паспортизації маршруту. Активісти сподіваються, що вже весною-літом 2017 зможуть повністю промаркувати маршрут.

Листівка “Екскурсії по Бузькому Гарду”

Листівка “Екскурсії по Бузькому Гарду”

Листівка “Підготовка до прийому велосипедистів”

Листівка “Підготовка до прийому велосипедистів”

Карта веломаршруту “Ровером по Гарду”

«Зараз ми їздимо по сільрадам, інформуємо селян про проект. Розповідаємо про можливості розвитку велотуризму у регіоні, економічну вигоду, яку вони матимуть від цього (заклади для прийому велосипедистів, організація харчування, фестивалі, ярмарки). Роздаємо брошурки, де описуємо як правильно приймати велотуристів.

Паралельно з цим дирекція НПП «Бузький Гард» займається оформленням маршруту і в перспективі ми зможемо його промаркувати уже весною-літом. Повною реалізацією проекту будемо вважати промаркований маршрут, долучення місцевих мешканців до проекту, проведення однієї або декількох екскурсій по маршруту», — каже активіст Роман Яворський.

Хто платить?

Проект «Ровером по Гарду» реалізується у рамках Міжнародного проекту «Молодь та ГО: назустріч сталому розвитку» та фінансується Міністерством закордонних справ Німеччини та громадською організацією «DRA.e.V». В Україні проект координує Національний екологічний центр.

Тетяна Косянчук

У вашому місті сталася велосипедна подія? Ви хочете поділится велосипедною інформацією з містами України? Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту! Надсилайте інформацію на адресу tanenkaa@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved