Розвідка АВК на Донбасі, або Як активісти досягають позитивних змін

Асоціація велосипедистів Києва разом з активістами кампаній “Міста для людей”, які реалізовуються в рамках проекту “Популяризація безпечного та сталого транспорту у східній Україні”, провела три семінари в Донецькій і Луганській областях.

19, 20 і 21 листопада безкоштовні семінари на тему “Міста для людей: як активісти досягають позитивних змін у сфері транспорту і мобільності” відбулися в Маріуполі, Сєверодонецьку і Краматорську. Учасниками семінарів стали представники місцевих громадських організацій, місцевої влади та Патрульної поліції.

АВК і "Міста для людей" поділились досвідом з громадськими активістами на Донбасі

Фото: Анастасія Макаренко

Важливо, що на семінарах у прифронтовій зоні презентувались кампанії зі східних міст України (Добропілля, Павлоград, Кривий Ріг, Дніпро), які мають впізнавані для слухачів проблеми: низький рівень розвитку громадянського суспільства і закритість владних структур, яка помножується на пасивність громадян.

“Результати цих кампаній надихають і показують, що громадські активісти можуть досягати позитивних змін. За умови, що налагоджують співпрацю з владою, шукають однодумців і працюють системно. На прикладі наших організацій і кампаній ми хотіли показати, що важливо працювати системно, що громадський активізм – це робота, яка триває роками, бо за маленькими перемогами стоять години роботи працівників офісу і зусилля великої спільноти волонтерів”, – пояснила директорка Асоціації велосипедистів Києва Анастасія Макаренко.

АВК і "Міста для людей" поділились досвідом з громадськими активістами на Донбасі

Фото: Микола Скурідін

Учасники семінарів дізналися про те, як прості громадяни в Україні досягають змін і роблять свої міста кращими, маючи мінімум ресурсів і покладаючись лише на ентузіазм і друзів. Активісти кампаній “Транспорт для всіх” (Кривий Ріг), “Реконструкція Вокзальної площі” (Дніпро), “Нульова смертність на Дніпровській” (Павлоград), “5 км тиші” (Добропілля) поділилися практичним досвідом реальних адвокаційних кампаній, котрі відбулися у східній Україні протягом 2016 року. Активісти розповіли, як успішно просувати в органах місцевого самоврядування питання сталого та безпечного міського транспорту і налагодити співпрацю з мерією, міською радою та поліцією.

Презентація “Транспорт для всіх” (Кривий Ріг)

Презентація “Реконструкція Вокзальної площі” (Дніпро)

Презентація “Нульова смертність на Дніпровській” (Павлоград)

Презентація “5 км тиші” (Добропілля)

АВК і "Міста для людей" поділились досвідом з громадськими активістами на Донбасі

Воркшоп для громадських активістів у Сєверодонецьку. Фото: Микола Скурідін

Директорка Асоціації велосипедистів Києва Анастасія Макаренко радила, з чого варто починати розвиток велоінфраструктури та популяризацію велосипедів у своєму місті, а Віктор Загреба розповідав про те, чому в наших містах стається багато ДТП і як можна виправити цю ситуацію на основі наукового підходу та бачення “Нульової смертності” (“Vision Zero”).

“Цікаво було поспілкуватися, дізнатися про проекти велоактивістів в інших містах. Компанія і атмосфера на семінарі виявилися приємні. З почутого здивувала заборона перевезення велосипедів в електротранспорті Кривого Рогу”, – розповів велоактівіст з Маріуполя і учасник семінару Тимур Тайчиков.

АВК і "Міста для людей" поділились досвідом з громадськими активістами на Донбасі

Воркшоп для громадських активістів у Маріуполі. Фото: Анастасія Макаренко

Зустріч з патрульною поліцією

Під час візиту в Сєверодонецьк, Краматорськ, Слов’янськ, Лисичанськ і Рубіжне організатори семінарів зустрілися з місцевими патрульними поліцейськими. 21 листопада, у День Гідності та Свободи, 60 патрульних поліцейських Управління патрульної поліції в м. Сєвєродонецьку, Лисичанську та Рубіжному отримали первинні спеціальні звання офіцерів поліції. Привітали патрульних поліцейських і голова організації “Vision Zero” Віктор Загреба та директорка АВК Анастасія Макаренко.

Зустріч АВК з патрульною поліцією на сході

“Зустріч з патрульною поліцією продемонструвала повну готовність до співпраці та тісної взаємодії з громадськими активістами. Це дуже важливо, адже нова поліція має всі шанси стати справжньою точкою змін у регіоні. У них є потужне бажання змінювати свої міста на краще, і, головне – є така можливість. Це конкретні перетворення, які вже відбулися, і ми мали щастя побачити їх на власні очі”, – розповідає Анастасія Макаренко.

Міста для людей

12 громадських кампаній у шести містах України розпочалися навесні 2016 року за підтримки проекту “Популяризація безпечного та сталого транспорту у східній Україні”. Проект реалізується громадською організацією “Асоціація велосипедистів Києва” за участі неприбуткової організації “OneStreet” (США) у рамках Української Ініціативи з Підвищення Впевненості (UCBI) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Проект дав старт адвокаційним ініціативам, які мають на меті різні інновації в транспортній сфері: велоінфраструктурні проекти, нові маршрути громадського транспорту, пониження бордюрів і відхід від бар’єрного міського середовища. Історії 12 громадських кампаній у рамках проекту “Популяризація безпечного та сталого транспорту у Східній Україні” висвітлювались на сторінці “Міста для людей” у Facebook.

У вашому місті сталася велосипедна подія? Ви хочете поділится велосипедною інформацією з містами України? Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту! Надсилайте інформацію на адресу tanenkaa@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved