Міста для людей: Активісти на сході просувають безпечний транспорт

Активісти громадських організацій у містах на сході України просувають безпечну мобільність у своїх містах, намагаючись зробити публічні простори комфортнішими для пересування.

Кривий Ріг – Переходь вільно – ГО “Захід”, “Велокривбас”

Мета адвокаційної кампанії  домогтися заниження бордюрних каменів на пішоходних переходах пілотного відрізку “95й квартал-Автовокзал” та облаштування їх пандусами відповідно до чинного законодавства та ДБН.

ЗМІ про кампанію: Первый Криворожский – «Наши дороги опасны для жизни», «В Кривом Роге люди с особыми потребностями вынуждены быть “покорителями бордюрных вершин”»

Дніпро – Реконструкція Вокзальної площі – ГО DniproSmartCity

Активісти оприлюднили візуальну концепцію проекту реконструкції Вокзальної площі в 3D.

Харків – Тролейбус на Сумську – ГО “Міські реформи”

Активісти громадської організації «Міські реформи» провели на вулицях Харкова акцію «Тролейбус на Сумську!» 7, 8 та 9 жовтня. Вони продемонстрували дослідження та обґрунтування необхідності введення нового тролейбусного маршруту, а також проектні рішення, розроблені та запропоновані проектною групою ГО «Міські реформи». У рамках акції розігрували футболки та сумки з фірмовими логотипами інформаційної кампанії. Фотозвіт акції дивіться тут.

Харків – Метро на дотик – ГО “Право вибору”
Активісти кампанії зробили моніторинг двох маршрутів Харківського метрополітену, щоб перевірити, наскільки метро в Харкові безпечне і доступне для незрячих і слабозорих. Результати моніторингу показали, що кампанія “Метро на дотик” актуальна і життєво необхідна.

Харків – Велодоріжка Проспектом Науки – ГО “Харківський велосипедний союз”

Після чергового Велодня та осінньої акції “Велосипедом на роботу” Харків готується до велопараду у ретростилі — Tweed Ride 2016. 16 жовтня Харковом проїдуться стильні велосипедисти, девіз заходу: “Леді та джентльмени катають за велодоріжку!” Серед учасників будуть не лише дорослі жителі Харкова, адже партнером велопараду Tweed Ride 2016 є місцева дитяча велогонка “ЖУК”. Учасників Tweed Ride 2016 чекає легка велопрогулянка містом, кава та джаз на фініші, а також велоекскурсія «Столичний Харків».

ЗМІ: Тим часом харківська влада анонсувала прийняття Концепцію розвитку велосипедного руху і облаштування велосипедної інфраструктури в місті. Про це 11 жовтня на засіданні постійної комісії Харківської міськради повідомила заступник міського голови з питань містобудування, архітектури та земельних відносин Тетяна Овінникова. Якщо концепцію затвердять, то потім профільний департамент розробить відповідну програму, і буде передбачене фінансування для реалізації велосипедної дорожньої мережі по всій території Харкова.

Харків – Пішохідна вулиця – ГО “Товариство учасників руху”

У Харкові на вулиці Університетській 23 жовтня готують День однієї вулиці, який організовують уже вчетверте. Нагадаємо, активісти лобіюють створення в історичному центрі Харкова пішохідної туристичної зони, вільної від транспорту та парковок.

Проект “Велоперемога” (Запоріжжя) – ГО “Урбан-рух Запоріжжя велосипедне

20 жовтня у Запоріжжі пройде традиційна акція — осінній “День Велосипедом на работу”, тепер — із вимогою веломаршруту на пр. Соборному, який лобіюють активісти кампанії “Велоперемога”.

Також у Запоріжжі тривають кампанії Зупинки для людей (ГО “Свідоме місто”) і Я люблю трамвай (ГО “Мережа ініціативної молоді”), а в Добропіллі Донецької області проект “Дорога”. У Добропіллі через поганий стан об’їзної дороги вантажівки прямують до центру Добропілля, руйнуючи покриття дороги, створюючи затори та аварійні ситуації, погіршуючи екологічний стан міста. Активісти ГО “Східний вітер” та Добропільського центру молоді “Добро наразі реалізовують кампанію на підтримку ремонту шляху. У Кривому Розі продовжується кампанія Транспорт для всіх, яку реалізовує ГО Ukrainian Bike Family, у Павлограді — кампанія “Нульова смертність на Дніпровській”. Попередні новини адвокаційних кампаній у містах можна дізнатися тут. Стежити за новинами в різних містах можна на сторінці проекту “Міста для людей” в Facebook.

13700082_984835984965570_8938401750748166259_n

Проект «Популяризація безпечного та сталого транспорту у Східній та Центральній Україні» стартував у січні 2016 року як серія навчальних воркшопів і продовжився влітку запуском адвокаційних кампаній. Учасниками проекту є представники багатьох громадських організацій з Дніпра, Кривого Рогу, Павлограду (Дніпропетровська область), Запоріжжя, Харкова та Добропілля (Донецька область).

Організаційну та інформаційну підтримку об’єднанню надають Асоціація велосипедистів Києва і PR-аґенція Bagels & Letters.

 

У вашому місті сталася велосипедна подія? Ви хочете поділится велосипедною інформацією з містами України? Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту! Надсилайте інформацію на адресу tanenkaa@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved