До кінця 2016 року у Києві має з’явитися Концепція розвитку велоінфраструктури

До кінця року у Києві з’явиться концепція розвитку велоінфраструктури. Про це повідомляє директор комунального підприємства «Київський центр розвитку міського середовища» Денис Півнєв.

Власне, саму Концепцію і розроблятиме це комунальне підприємство, на замовлення Департаменту містобудування і архітектури Київської міської державної адміністрації. КП залучає до розробки експертів з громадської організації «Урбан куратори» та консультуватиметься з «Асоціацією велосипедистів Києва». Робота вже розпочалась.

«Ми із задоволенням долучимо до співпраці усіх охочих, в першу чергу фахівців та активних користувачів велотранспорту. Тож телефонуйте (044) 221-60-70, або пишіть на електронну скриньку veloinfrastruktura@gmail.com, та залишайте свої контакти та фах, у якому ви можете бути корисним. Ми обов’язково долучимо вас до обговорень чи експертної групи», — запевняє Денис Півнєв.

14264140_732398470232815_2776293684090787243_n

Документ має стати гідом по створенню велосипедної інфраструктури у Києві та, в подальшому, інших містах України. Концепція міститиме огляд іноземного досвіду і запропонує варіант реалізації інфраструктури, релевантний для Києва. Також буде розроблено механізми управління, фінансування та подальшої експлуатації інфраструктури після її будівництва. Завершення роботи над Концепцією заплановане на кінець 2016 року.

Метою розробки такого документу є створення дорожньої карти розвитку велосипедного транспорту в Києві:
  • розробка мапи велосипедних шляхів міста на базі досвіду реальних користувачів
  • надання рекомендацій, щодо вибору типу велосипедної інфраструктури на різних типах міських доріг зі специфічним трафіком
  • розробка рекомендацій по інтеграції вело з громадським транспортом
  • рекомендації по створенню умов для паркування велосипедів
  • визначення механізмів фінансування побудови мережі
  • внесення пропозицій по зміні будівельних норм та правил дорожнього руху
  • пропозиції щодо затвердження нових велосипедних дорожніх знаків та спеціальних світлофорних об’єктів
  • рекомендації з промоції велосипедного транспорту та зміни ставлення велосипедистів та водіїв і велосипедистів один до одного

До розробки концепції будуть максимально залучені реальні київські користувачі велотранспорту. Виходячи з їх користувацького досвіду буде прокладатися трасування веломаршрутів в межах районів міста. За час розробки планується проведення трьох послідовних громадських обговорень та створення робочої групи з київських велосипедистів.

«Концепція — це не лише довідник з усією можливою інформацією про велосипеди у Києві, це, свого роду, зобов’язання, яке бере на себе місто по запровадженню нового типу транспорту, покращенню екологічної ситуації та покращенню ситуації зі здоров’ям містян» — коментує початок розробки документу директор «Київського центру розвитку міського середовища» Денис Півнєв.

 

У вашому місті сталася велосипедна подія? Ви хочете поділится велосипедною інформацією з містами України? Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту! Надсилайте інформацію на адресу tanenkaa@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

 

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved