Веловагони в Україні: де? як? коли? скільки?

Цієї весни в Україні вперше з’явились переобладнані вагони-велосипедовози. Тепер зі своїми двоколісними можна зручно їздити у двох вагонах поїзда №827/828 Львів-Мукачеве та одному №829/830 Львів-Ужгород.

Вагони переобладнували в моторвагонному депо «Львів». В одній з частин зняли ряд сидінь і встановили спеціальні кріплення для 18 велосипедів. Ззовні на вагонах – спеціальні білі позначки.

Відеорепортаж із запуску перших веловагонів та відгуки активістів.

Маршрут

Напрямок Львів-Мукачеве був обраний експериментальним для впровадження веловагонів, бо він дуже популярний серед велотуристів. На своєму шляху поїзд зупиняється у мальовничих туристичних пунктах Карпат і Закарпаття: на станціях Карпати, Свалява, Воловець, Скотарське, Лавочне, Славське, Тухля, Гребенів, Сколе.

Обласний центр «Прикарпаття» підхопив львівську ініціативу. Активісти звернулись із офіційними листами до голови ОДА Олега Гончарука та в. о. начальника «Львівської залізниці» Івана Груника з проханням розглянути можливість облаштування веловагонів у напрямках Івано-Франківськ – Яремче, Івано-Франківськ – Рахів, Коломия – Рахів, Коломия – Ворохта, пишуть «Версії».

Вартість

Для того, щоб потрапити у веловагон, необхідно попередити касира та купити багажну квитанцію. Зараз вартість перевезення велосипеда – 4,50 грн., але скоро тариф підвищиться.

Ось що про це каже заступник начальника регіональної філії «Львівська залізниця» з рухомого складу та матеріально­технічного постачання Мирон Дацко: «Вартість перевезення двоколісного друга приваблива: 4 грн. 50 коп. Касири оформлюють перевезення велосипедів як багаж, саме тому ціна незначна. Проте найближчим часом тариф переглянуть, адже це буде окрема послуга. Та самі активісти, які ініціювали переобладнання вагонів для перевезення велосипедів, вийшли з пропозицією, щоб ціна становила 50 % вартості квитка, тобто на маршруті Львів—Мукачеве це десь 20—25 грн».

Кріплення

Кріплення у веловагонах зручні та швидкі у використанні – необхідно зачепити переднє колесо за крючок, а заднє вставити між двома трубами. Тепер можна перевозити велосипед, не знімаючи переднє колесо, без чохла, і не заважаючи іншим пасажирам.

Велосипедисти позитивно оцінюють нові зручності.

Результати першого місяця

Експеримент із запуску веловагонів показав свою ефективність. За перший місяць веловагонами скористалися 1096 велосипедистів: 900 у потязі Львів-Мукачево та 196 у потязі Львів-Ужгород.

Запуск веловагонів в Україні ініціювали активісти Української Галицької партії Роман Лозинський та Роман Терлецький. Результатами задоволені.

Перевезення лижного спорядження

Перевезення велосипедів — це актуальна послуга лише в теплу пору року. Тож залізничники Львівської магістралі вже планують удосконалити кріплення на стійках, щоб взимку пасажири могли перевозити в таких вагонах лижне спорядження, пише «Магістраль».

Залізничники продовжують експеримент та обіцяють запустити веловагони в інших напрямках.

Тетяна Косянчук

 

У вашому місті сталася велосипедна подія? Ви хочете поділится велосипедною інформацією з містами України? Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту! Надсилайте інформацію на адресу tanenkaa@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved