Bike2Work — більше 65 тисяч нових велосипедистів на вулицях Європи за 1 рік!

15224649188_d9ccd6410c_z

2015 став дуже важливим роком для європейського проекту Bike2Work. Загалом 290876 людей взяли участь в акції по всій Європі, але, насправді, дивує кількість нових велосипедистів, які долучилися, –  65491, що на 76% більше, ніж очікувалося. В сумі учасники акції проїхали велосипедами більше, ніж 50 млн. км – це те саме, що 1250 разів об’їхати Екватор! З такими показниками, завдяки проекту Bike2Work, тільки в минулому році Європа уникнула 20916 тон викидів СО2.

Це величезне досягнення, при тому що акція, як правило, проходить протягом лише одного місяця. Пересування на велосипеді має значні вигоди, коли йдеться про економію грошей у секторі охорони здоров’я або зменшення викидів шкідливих газів: якби була досягнута реальна зміна поведінки населення, вплив такої звички на суспільство в цілому, був би неймовірно великим у довгостроковій перспективі.

Географічні відмінності, а також різне культурне сприйняття їзди на велосипеді окреслили різноманітну картину проведення акції Bike2Work в Європі. Від досвідчених датських активістів до пристрасних хорватських новачків, проект показав різноманітні формати проведення акції, адаптовані до різних рівнів велосипедної культури населення. В рамках проекту Bike2Work ми заохочуємо роботодавців просувати їзду на велосипедах серед своїх співробітників, таким чином змінюючи поведінку населення і залучаючи більше людей їздити велосипедом на роботу кожен день.

Особливості Bike2Work у різних країнах

Австрія: Організований FGM АМОР за підтримки Radlobby Österreich, австрійський проект Bike2Work зареєстрував у сумі понад 32000 учасників, що на 273% більше, ніж очікувалося.

Болгарія: Болгарська асоціація велоспорту відповідає за національну кампанію Bike2Work. Минулого року майже 50% учасників були нові велосипедисти, що показує великий успіх, який Асоціації вдалося досягти у своїй діяльності.

Хорватія: завдяки великій роботі Sindikat Biciklista фактичних учасників, які зареєструвалися на акцію, було більше ніж вдвічі більше за очікувану кількість. Понад 4000 співробітників взяли участь у цій ініціативі, що є величезним досягненням для країни, де їзда на велосипеді досягає 6% від загальної частки використання транспорту.

Данія: Cyklistforbundet займається організацією  акції Bike2Work з 1997 року. Проте їм все ще вдалося залучити 3200 нових велосипедистів – вражаючий результат, враховуючи те, наскільки потужною вже є  данська велосипедна культура.

Франція: французьким партнером проекту Bike2Work є міська рада Нанта. Фокусуючись на реальній зміні поведінки населення, організатори акції реєстрували лише нових велосипедистів.

Німеччина: з її кількістю 150000 учасників, ADFC провела рекордну кампанію. Мало того, що очікувалося менше 20000 осіб, майже третина від загальної кількості учасників були нові велосипедисти.

Італія: FIAB є відповідальною організацією за італійську акцію Bike2Work, і вони провели велику роботу. В Італії велосипед займає 5% від загальної частки використання транспорту, при цьому проекту вдалося залучити понад 1400 нових велосипедистів, що удвічі більше, ніж спочатку планувалося.

Мальта: Paragon Europe, наші Мальтійські партнери, мали справу з надзвичайно інертною велосипедною культурою. Тим не менш, деякі учасники були досить активно захоплені акцією: переважна більшість їздили велосипедом на роботу більше 4 днів на тиждень, а всього за два тижні вони проїхали сумарну відстань 4520,62 км.

Румунія: організована Асоціацією зеленої революції, румунська акція Bike2Work була абсолютним лідером. Порівняно з їхнім планом, країна залучила вдвічі більше учасників, з яких майже всі були новими велосипедистами (624% вище цілі). Таким чином Румунія зробила значний крок, щоб пересування на велосипеді стало новою звичкою на національному рівні.

Словенія: організована Інститутом міського планування Словенії, акція «Привези щастя на роботу» досягла значних результатів: 80% всіх учасників були новими велосипедистами, що на 126% більше, ніж очікувалося.

Нідерланди: голландська акція Bike2Work, розроблена Fietsersbond, зосередлася на великих відстанях і використанні електро-велосипедів. Тривавши всього лише 5 днів, акція досягла в цілому 5903 км проїдених велосипедом з дому на роботу і назад.

Великобританія: організована чотирма різними велосипедними асоціаціями, британська акція залучила в цілому 27000 учасників, більше 10% з яких до цього взагалі не користувалися велосипедом для поїздок на роботу.

Переклад Богдан Деркач
Джерело ecf.com

У вашому місті сталася велосипедна подія? Ви хочете поділится велосипедною інформацією з містами України? Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту! Надсилайте інформацію на адресу tanenkaa@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

 

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved