Активісти пікетували Уряд з вимогою підвищити безпеку руху

20 травня 2016 року активісти пішохідних та велосипедних організацій провели пікетування Будинку Уряду з вимогами до Кабінету Міністрів України вжити невідкладних заходів для підвищення безпеки дорожнього руху.

Акції відбулись в Києві, Херсоні та Одесі.

Висунуті вимоги:
– відмінити нештрафоване перевищення швидкості до 20 км/год
– знизити ліміт швидкості у містах до 50 км/год
– передано петицію з цими вимогами до КМУ

Протягом останніх років в Україні спостерігається катастрофічна ситуація у сфері безпеки дорожнього руху, й від цього найбільше страждають пішоходи та велосипедисти. Лише минулого року, за даними офіційної статистики, внаслідок численних дорожньо-транспортних пригод в Україні загинуло близько 2000 пішоходів і 270 велосипедистів, що складає майже половину всіх загиблих у ДТП. І ця тенденція спостерігається і в нинішньому році. Це найгірші показники не тільки серед країн Європи, а й серед країн колишнього СНД, де пішоходи і велосипедисти почуваються більш безпечно. Проте Уряд (і нинішній, і попередній) практично нічого не роблять для захисту уразливих категорій учасників дорожнього руху.

«У 2015 на вітчизняних дорогах та автошляхах смертельні травми отримав 1961 пішохід і 270 велосипедистів, що складає близько 48% від усіх загиблих у ДТП. Понад 8 тисяч пішоходів і більш ніж 1,5 тисячі велосипедистів були травмовані. У 2016 ці показники погіршилися. Україна загалом посідає перше місце за смертністю серед пішоходів в Європі та серед країн колишньої СНД», – Віктор Козоріз, віце-президент громадської організації «Товариство учасників руху», голова Спілки захисту пішоходів.

«Головна причина смертності серед пішоходів та велосипедистів на дорогах – перевищення водіями безпечної швидкості, про це свідчить статистика ДТП. У більшості країн ЄС ліміт швидкості у місті – 50 км/год, а перевищення допустимої швидкості без штрафу – до 5 км/год. У разі наїзду на пішохода чи велосипедиста з такою швидкістю, у них є 90% шансів вижити, на відміну від наїзду на швидкості 60+ км/год, коли шанси вижити зменшуються до 5%», – Ірина Бондаренко, координаторка Асоціації велосипедистів Києва.

Активісти Херсону та Одеси передали звернення до міських голів. Якщо вимоги будуть виконані, це дозволить знизити смертність на дорогах майже на 30%.

З 16 по 22 травня в Україні проходив Тиждень безпеки дорожнього руху, організатором якого виступило Міністерство охорони здоров’я України. У рамках Тижня у Києві та в інших містах України проходили різноманітні заходи, які мають на меті привернути увагу суспільства і влади до проблем безпеки дорожнього руху та виробити механізми підвищення цієї безпеки.

Сторінка у фейсбуці за зниження швидкості «Мінус 10»
https://www.facebook.com/groups/www.tur.org.ua

Cтатистика аварійності в Україні
http://www.sai.gov.ua/ua//ua/static/21.htm

Відео з акції “Еспресо ТВ”

У вашому місті сталася велосипедна подія? Ви хочете поділится велосипедною інформацією з містами України? Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту! Надсилайте інформацію на адресу tanenkaa@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved