Як велосипед впливає на рівень задоволеності життям у Миколаєві – дослідження

В рамках створення Стратегії розвитку Миколаєва, Центром соціологічних досліджень «Південь» було проведено дослідження рівня задоволеності якістю життя у Миколаєві.

При опитуванні миколаївців щодо транспортної системи міста значну увагу було приділено визначенню ставлення жителів до велосипедного транспорту.

В результаті дослідження виявлено, що велосипедне пересування набуває популярності, як транспорт його обрало 5,6% респондентів, при цьому 37,5% (приблизно 185 тис.) миколаївців виявили готовність використовувати велосипед як основний засіб пересування по місту. В основному це молодь (38,5%) з середнім достатком (48%).

Основною причиною, чому вони це не роблять зараз є
1. відсутність велодоріжок в місті (30%),
2. небезпечні миколаївські дороги (18,9%)

62,5% миколаївців наразі не готові переходити на велосипед, як на основний транспортний засіб для пересуванню по місту. Основними причинами було виявлено:
1. не дозволяє здоров’я (23,5%)
2. незручність використання велосипеду (21,1%)
3. відсутність велодоріжок (19,4%)

Дослідження свідчить про повне неврахування інтересів більш як третини населення міста, зовсім нерозвинену інфраструктуру для ведення активного та екологічного способу життя, в даному випадку використовуючи велосипед. Фактор нестачі коштів на придбання велосипеду склав менше 5% відповідей респондентів, що навіть підпадає під статистичну похибку.

Отже, збудувавши розвинену велосипедну інфраструктуру (що є природнім, враховуючи рівнинність міста і ширину вулиць), значна частина миколаївців пересяде на велосипед у повсякденних подорожах.

Соціально-економічний ефект для міста буде суттєвий:
підвищення рівня задоволеності, комфорту, безпеки та здоров’я городян, зменшення викидів СО2, економія коштів на пальне, підвищення туристичної привабливості та покращення іміджу міста, розвантаження міських магістралей та історичного центру, зростання попиту та пропозиції на супутні товарів та послуги, активізація підприємництва тощо.

Висновок:
Створення велосипедної інфраструктури є першочерговою необхідністю для міста в рамках розвитку транспортної системи. Планування і розвиток транспортної інфраструктури більше не може бути автомобілецентричним. Автомобілецентричний підхід є застарілим, таким що не враховує інтересів великої частини населення і, вочевидь, шкідливим.

Інформація надана Велорух Миколаїв

У вашому місті сталася велосипедна подія? Ви хочете поділится велосипедною інформацією з містами України? Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту! Надсилайте інформацію на адресу tanenkaa@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved