Як велосипед може заощадити містам гроші та скоротити автомобільні вихлопи

cover-high-shiftПро неймовірний потенціал різко зростаючої велосипедної їзди вперше засвідчує наукове дослідження, проведене Інститутом політики транспорту та розвитку і Каліфорнійським університетом в Дейвісі. Нова доповідь, Сценарій глобальної інтенсивної велосипедизації, засвідчує, що їзда на звичайних та електровелосипедах може скоротити витрати енергії та викиди вихлопних газів автотранспортом на 10 % до 2050 року в порівнянні з поточними оцінками, і тим самим зекономити суспільству мільярди доларів. Асоціація велосипедистів Києва переклала це масштабного дослідження на українську.

Читати дослідження A Global High Shift Cycling Scenario англійською.

Читати дослідження A Global High Shift Cycling Scenario українською.


«Це перший звіт, який визначає розмір скорочення викидів СО2 та витрат, пов’язаних із світовою тенденцією широкого використання велосипедів в містах, — повідомив Лью Фултон, співавтор звіту та співдиректор
STEPS Program, що проводиться Інститутом досліджень транспорту в Каліфорнійському університеті в Дейвісі. – Очікувані позитивні наслідки вражають мене своїми масштабами. Скорочення витрат за рахунок зменшення використання енергії та зниження потреби використання автомобілів, нові дороги та паркувальні місця до 2050 року — істотні».

Згідно з дослідженням, за умови раціонального поєднання інвестицій та державної політики частка поїздок на звичайних та електровелосипедах до 2050 року може сягнути 14 % – в діапазоні від 25 % в Нідерландах та Китаї і близько 7 % у США та Канаді. Потенціал – величезний, враховуючи той факт, що зазвичай відстань більше ніж половини міських поїздок у всьому світі становить менше 10 км і цілком може бути подолана на велосипеді.

GHSCS«Це чудове дослідження, яке слід використати для того, щоб зробити велосипед як вид транспорту частиною політики по всьому світу, на рівнях від місцевого до міжнародного. Ми маємо розкрити цей потенціал», – сказав доктор Бернхард Енсінк, головний секретар Європейської федерації велосипедистів, одна з асоціацій, за дорученням якої було проведене дослідження.

«Велосипед є одним з найважливіших засобів пересування для мільйонів людей у всьому світі, – говорить Брайан Куксон, президент UCI (Міжнародний союз велосипедистів), який співфінансував дослідження. – Ця доповідь демонструє, що якби більше урядів слідували прикладам Нідерландів та Данії, щоб зробити міста більш придатними для їзди на велосипеді, ми би отримали величезні переваги від зниження рівня викидів вуглецю, надзвичайного скорочення витрат на транспортну інфраструктуру та більш безпечних і здоровіших міст».

«Це дослідження демонструє, який глибокий вплив може мати велосипед як засіб пересування на країни, що розвиваються на кшталт Індії та Китаю, де все ще необхідно побудувати більшість інфраструктури, – стверджує Джейкоб Мейсон, співавтор дослідження. – Побудова міст для їзди на велосипеді не тільки зробить повітря чистішим, а вулиці – безпечнішими, це заощадить людям та урядам значну суму грошей, які можна витратити на інші речі. Це розумна міська політика».

В основу доповіді покладене дослідження 2014 року A Global High Shift Scenario: Impacts and Potential for More Public Transport, Walking, and Cycling with Lower Car Use. Дослідження дало загальну оцінку потенціалу збільшення використання сталих, ефективних засобів пересування одночасно з розвитком міст, які менше залежать від автомобілів. Проте роль велосипеда у попередньому дослідженні можна вважати відносно невеликою, беручи до уваги збільшення середньої світової транспортної частки на 3 % у 2030 році (від 3 до 6 % загальних поїздок). Цей звіт лише досліджує, що є можливим, якщо ми більш детально вивчимо велосипед як засіб пересування, використовуючи той самий метод. Результат є найбільш повною картиною міської велосипедної їзди в усьому світі.

A Global High Shift Cycling Scenario був створений авторами з Інституту політики транспорту та розвитку і Каліфорнійського університету в Дейвісі. Доповідь була створена за дорученням та підтримки Міжнародного союзу велосипедистів, Європейської федерації велосипедистів, а також Асоціації постачальників велосипедних виробів.

За матеріалами www.itdp.org

Переклад: Вікторія Мокряк

Потенціал збільшення кількості велосипедних поїздок

GHSCS1

Вплив сценарію глобальної велосипедизаціїGHSCS2Шість способів впровадження змін

GHSCS3Переклад інфографіки на українську здійснено Асоціацією велосипедистів Києва.

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved