За 8 років в Україні розробили 36 велоконцепцій, затвердили 22

Перша програма розвитку велотранспорту в Україні була розроблена для Києва. Вона пропонувала збудувати 17 веломаршрутів загальною довжиною 86 км. Термін дії найпершої велопрограми завершився у 2012 році, і на той момент з неї було збудовано лише 5 км.

Розробником програми була громадська організація “Асоціація велосипедистів Києва”, яка подала пропозиції до київської мерії. Фахівці “Київдорсервіс” прописали пропозиції у програму, яку затвердили депутати Київради у грудні 2009.

КартаУкрВело2008Львів став другим містом України, яке розробило і затвердило велоконцепцію. Львів’яни були першими, хто залучив іноземних експертів до розробки веломаршрутів. Велоконцепція Львова розрахована до 2019 року і передбачає 68 км велошляхів.

КартаУкрВело2009

Першим невеликим містом, яке розробило велоконцепцію, стала Долина у Івано-Франківській області. Фахівцям Долини допомагав голландський експерт Роберт ван Гамерен.

КартаУкрВело2010

 

2011 рік став роком “затишшя перед велобурею”.

КартаУкрВело2011Одразу чотири міста Волинської області розробили велоконцепції у 2012 році, з них виконується лише програма Луцька, і те лише з 2015. Вінниця стала ще одним містом, яка розробила велопрограму за допомоги голландського експерта.

КартаУкрВело2012

У 2013 за сприяння Німецького бюро міжнародного співробітництва велоконцепцію розробив Донецьк, перше велосипедне місто на сході України. Велосипедні плани встановили і великі міста Кривий Ріг, Ужгород, Одеса, Рівне та Сімферополь.

КартаУкрВело2013

До обласних велоцентрів почали підтягуватися районні: Кам’янець-Подільський, Біла Церква, Бровари, Євпаторія. Розпочали розробку велопланів Чернігів та Чернівці.

КартаУкрВело2014

2015 – рік, коли велоконцепції розробили і затвердили найбільше міст. Велосипедне бачення розробили Миколаїв, Черкаси, Дніпропетровськ, Житомир, Запоріжжя, Тернопіль, Полтава, Миргород. У цьому році велосипедні концепції впевнено просувалися на схід України.

КартаУкрВело2015

А тепер всі разом!

bikemam_ua_08-15

За створення картинок та гіфки дякуємо нашим друзям і партнерам у Полтаві ГО CityLab, які, власне, і розробили та лобіюють велоконцепцію Полтави.

Якщо ви помітили неточність, напишіть координаторці Українського інформаційного центру велотранспорту Ірині Бондаренко.

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved