6 великих європейських міст планують відмовитись від автомобілів

Центр Осло: місто має на меті частково відмовитись від використання автомобілів до 2019 року.

Планування заборони в’їзду приватних автомобілів у окремі центральні частини міста сьогодні стало настільки популярним серед великих європейських міст, що важко відслідити і описати кожен випадок. З початком 2014 року щонайменше 6 мегаполісів повідомили про наміри перетворити деякі центральні квартали у «рай» для пішоходів з меншим автомобільним трафіком та нижчим рівнем забрудненням. Асоціація велосипедистів Києва пропонує переклад невеликого туру (створеного CityLab) до Європи майбутнього, вільної від автомобілів.

Осло

Столиця Норвегії нещодавно оприлюднила свою мету: відмовитись від використання автомобілів. У заявах цього тижня йдеться про те, що до 2019 року планується ввести заборону на в’їзд приватних автомобілів у центр міста. Деталі поки що невідомі, але, скоріше за все, місто покращить велосипедну інфраструктуру та надасть масштабну підтримку громадському траспорту. Як очікувалося, бізнес висловив занепокоєння такою ідеєю: не зважаючи на низку доказів того, що «неводії» витрачають стільки ж, або навіть більше, ніж ті, хто «паркується та купує».

Мілан

Мілан має масштабну мету — надати людині пріоритет у місті

Хоча Мілан вже має систему оплати користування дорогами в центрі міста, в липні у місті почались хвилі невдоволення після того, як заступник мера оголосив кінцеву мету: «перетворити увесь історичний центр у пішохідну зону». Як відомо, наразі ще не сформовано план реалізації проекту. Але основна ідея полягає у об’єднанні площі П’яцца делла Скала з двома іншими пішохідними зонами і поступовому охопленню інших районів міста. Ці зміни — та деякі кроки із заборони в’їзду автомобілів у районі Навільї та площі П’яца Міссорі — пророкують для другого міста Італії нове майбутнє, в якому людина має пріоритет.

Дублін

Одного дня велосипеди та автобуси пануватимуть у центрі Дубліна

Цього літа столиця Ірландії оприлюднила проект з бюджетом у 150 мільйонів євро: до 2017 року заборонити в’їзд автомобілів до деяких центральних кварталів міста. Реакція була різною: ритейлери, як завжди, побоювались, інші — проявляли ентузіазм. «Ті з нас, хто ходить пішки або їздить на велосипеді містом були захоплені такою перспективою, адже ми звільнимось від відчуття гри у реальний Frogger при перетині вулиці Вестморленд та їй подібних», — пише Девин О’Двайєр з видання The Irish Times. Модель, якої прагне місто: кожна п’ята людина їздить на роботу через центр міста на приватному авто, інші містяни — на громадському транспорті (55%), на велосипеді (15%) та пішки (10%).

Париж

Єлисейські Поля під час Дня без авто у 2015 році

У Парижі обмеження руху автомобілів — не новина. Коли навесні 2014 року французьска столиця вперше на один день заборонила пересування автомобілями з непарними номерами, результатом стало відчутне зниження трафіку та кількості викидів. Наступна тимчасова міра із заборони авто була проведена цієї осені, і мер Анн Ідальго заявила про успіх заходу, що було візуально підтверджено знятим відео «до» та «після». Як відомо, планується впроваджувати подібні зміни на довгостроковій основі: вздовж правого берега річки Сена буде влаштовано пішохідну зону починаючи з літа 2016 року.

Мадрид

З року в рік вулиці Мадриду мають виглядати все більш спустілими

Саме в Мадриді розроблено один з найкращих планів усунення автомобілів з центру міста. В 2015 році іспанська столиця почала виписувати штраф водіям, які або не проживають в центрі, або не мають гарантованих місць на офіційній парковці. Впровадження цієї норми більш ніж удвічі збільшило існючу зону обмеженого доступу автотранспорту в центрі міста, а тодішній мер Ана Ботелья планувала зробити пішоходною ще більше районів міста. Усі ці кроки базуються на прописанних у генеральному плані міста цілях, де пріоритет надається пішоходам.

Брюсель

План відмови від автомобілів у центральних кварталах Брюселя зустріли змішаними відгуками

На початку 2014 року завантажена автотраспортом бельгійська столиця проголосила план перетворення дороги з чотирма смугами у пішохідний променад. Цього разу не лише бізнес був проти; прибічники пішоходів та велосипедистів також не дуже позитивно сприйняли цю ідею. Деякі мають побоювання, що трафік не зникне, а лише переміститься з центру міста.

Наразі повна відмова від користування автомобілем не є надто практичним рішенням, але той факт, що дехто вважає це близькою перспективою показує, наскільки далеко зайшло багато великих європейських міст.

 

Джерело citylab.com
Переклад Маргарита Клименко

У вашому місті сталася велосипедна подія? Ви хочете поділится велосипедною інформацією з містами України? Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту! Надсилайте інформацію на адресу tanenkaa@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved