В Ужгороді затверджено програму розвитку велотранспорту до 2015

В Ужгороді затверджено Програму розвитку велоінфраструктури на 2014-15 роки.

Згідно з програмою, кількість велосипедистів в Ужгороді у 2011 році складала 6 тис. осіб (4,3% усіх жителів міста, приблизно 5,6% дорослого населення), і до 2013 збільшилася на 15%. Очікують, що кількість велосипедистів продовжить збільшуватися до 10% населення міста.

Вартість програми у 2014 році – 63 млн грн, з яких:

  • 10 млн планували витратити на проектування,
  • 35 млн – на нанесення розмітки (вулиці Набережна незалежності, Студентська набережна, Київська набережна, Слов’янська набережна, Боздоський парк, Гленца, Івана Франка, Яна Гуса, Закарпатська, площа Лаборця),
  • 8 млн – на маркування і встановлення знаків
  • 10 млн – на встановлення пандусів.

У 2015 планувалося виділити ще 72 млн грн.

У бюджеті не передбачається коштів на заміну або ремонт асфальту. У рішенні не вказана кількість кілометрів велошляхів, які планували збудувати. Але враховуючи усереднену вартість будівництва 1 км односторонньої велосмуги (600 тис. грн), то за ці гроші можна збудувати 112 кілометрів велосмуг з двох боків вулиці. Якщо мова йде про велодоріжки (тобто, з заміною асфальту, про що не йде мова у бюджеті рішення), то за ці гроші можна збудувати близько 50-60 км односторонніх велодоріжок з двох боків вулиці.

Існує чернетка альтернативного проекту розвитку велотранспорту, що містить і конкретні маршрути, і результати опитування мешканців, але вона наразі опублікована лише на сайті Ужгородського велосипедного форуму.

За рік до цього, у 2012 році, сесією міської ради була прийнята «Програма благоустрою Ужгорода на 2015-17 роки», якою також передбачили облаштування велодоріжок. Згідно з документом, за майже 2,5 мільйони гривень на вулицях Легоцького, 8-го Березня, Грушевського, Минайській, Баб’яка, Возз’єднання, наб. Словянській та біля СК “Юність” мали з’явитися велодоріжки із розміткою.

Однак, у міськраді зізналися, чому велодоріжки не могли бути збудовані у цьому році: «Дійсно, на це було виділено 2 млн 540 тисяч гривень. Але зараз все впирається в роботу міського департаменту міськгосподарства і відділу капітального будівництва. Вони взялися за безліч об’єктів і не встигають виконувати свою роботу, – коментує заступник міського голови Ужгорода Ярослав Шафарь. – Поки вони ще навіть не чухаються в напрямку велодоріжок: тендери не проведені, договори на виконання робіт не підписані. В мене виникає тільки одне питання – чому вони так не люблять своє місто і не хочуть нарешті це зробити? Моя позиція принципова, або вони виконують свою роботу і освоюють кошти на велодоріжки, або звільняються. Ми не можемо дозволити, щоб і цього разу вся робота закінчилась малюванням однієї білої лінії на набережній Незалежності. Цією так званою велодоріжкою ніхто ніколи не користувався».

Велодоріжка на Незалежності, збудована у 2011, зараз виглядає так:

Пишуть, будівництво цієї велодоріжки фінансували підприємці міста.


Зважаючи на незручність розташування (лише з одного боку вулиці) та паркування автомобілів на ній, деякі велоактивісти Ужгорода мріють бачити велодоріжку інакшою:

У 2014 році міська влада спільно активістами випустила карту веломаршрутів Ужгорода, що заплановані до створення.

10801725_836795296342788_3006766114278757924_n

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved