У Ковелі є велопрограма, але веломережу не будують

У 2013 у Ковелі Волинської області затвердили концепцію розвитку велосипедного транспорту.

В якості переваг міста для розвитку велотранспорту у програмі названі невеликі розміри міста, рівнинний рельєф та розвинений приватний сектор, а недоліки – лише погодні умови, які впливатимуть на пересування на велосипеді взимку.

До сприятливих факторів також належить кількісь людей, що уже пересуваються на велосипедах в області. За результатами дослідження Волинського інституту права, 76,7% мешканців Волинської області мають велосипед, з яких 16,7% користуються цим транспортним засобом практично кожного дня, а 36,7% – коли виникає потреба. 37,9% опитаних їздять на велосипеді замість громадського транспорту чи автомобіля, а 13,8% займаються велосипедним спортом.

Згідно з концепцією розвитку велотранспорту Ковеля у місті пропонується створити 15 велосипедних маршрутів загальною довжиною 41 км.

kovel1

Окремі рішення приймаються на кожній з чотирьох великих транспортних розв’язок.

Окрім встановлення велосипедних парковок та місць прокату велосипедів, велоконцепція передбачає створення дитячого велосипедного парку та велоскейтпарку.

Розробкою керував голова Асоціації розвитку туризму Волині Юрій Моклиця, спираючись на рекомендації німців та голландців.

У 2013 у місті збудували перші 500 м велошляху на вулиці Театральній.

Втім, у 2015 році веломережа Ковеля не розширилася. Напередодні місцевих виборів ковельські велосипедисти їздили містом, вимагаючи розвитку веломережі.

Завантажити велоконцепцію Ковеля та карту веломережі

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved