У Долині затвердили велопрограму і збудували перший велошлях

У місті Долина Івано-Франківської області розробили міську програму з розвитку велотранспорту і почали її впроваджувати на центральній вулиці.

У 2010 році мер міста Володимир Гаразд запросив нідерландського експерта Роберта ван Гаммерена та німецьких експертів з GIZ до консультування щодо створення велосипедної мережі Долини. У 2011 розроблену велопрограму до 2020 року затвердили.

Bicycle-plan-Dolyna

Цікаво, що згідно з програмою, “будівництво велосипедних доріжок і заохочення мешканців до якнайширшого користування цим екологічно сприятливим видом транспорту є одним із ключових інструментів виконання підписаної містом європейської угоди Covenant of Mayors в частині зменшення викидів СО2 від об’єктів транспортної інфраструктури”, і сприяє досягненню пріоритету міста у сфері транспорту: “Зменшення використання приватного автомобільного транспорту в місті через проектування і побудову мережі доріжок для велосипедного транспорту”.

За результатами впровадження проекту очікується, що 20% поїздок у місті здійснюватимуться на велосипеді, а обсяг викидів СОвід транспорту зменшиться також на 20%.

Серед завдань програми – не лише створення мережі для руху велотранспорту, а і розвиток туристичних веломаршрутів та проведення промо-заходів, наприклад, Велосипедної школи.

У 2011 році біля міськради було встановлено велосипедну парковку.

Перший велосипедний маршрут у Долині був створений у 2012 році – це дві односторонні велосмуги на центральній вулиці міста Грушевського, довжина кожної – по 3,35 км. Важливим також є рішення з обмеження швидкості руху до 50 км/год.

Створений веломаршрут сполучає центр міста з Привокзальною площею, де було встановлено велопарковку на 25 веломісць.

Цікаво, що мерія міста підтримує велосипедні заходи і надає підтримку громадським велоорганізаціям. Наприклад, у звіті ГО “ВелоКом” зазначено, що приміщення для свого офісу їм безкоштовно надає мерія.

Вартість веломаршруту та велопарковки, створених у 2011-2012 роках, складає 549 тис. грн, як зазначено у презентації Долинської міськради, з яких значну частину оплачено з іноземних грантів.

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2021 All Rights Reserved