У Тернополі сворюють велосипедну концепцію

Активісти Тернополя доволі швидкими темпами приступили цьогоріч до розвитку велосипедного руху. Спершу порахували велосипедистів, потім провели яскраві заходи під час Європейського тижня мобільності, а зараз маркують перший велосипедний маршрут і завершують написання проекту міської програми з розвитку велотранспорту.

Карту велосипедних шляхів розробляли за порадами довідника “Як спланувати веломережу”. Спершу визначили основні напрямки руху мешканців.

t1

Потім переклали напрямки руху на вулично-дорожню мережу. Найбільш завантажені маршрути отримали категорію 1 (помаранчевий), менш важливі – категорію 2 (відтінки рожевого).

t2

Першим етапом пропонується реалізувати веломаршрути у парках (бордові) та рекреаційні (зеленим), як набільш прості у реалізації.

t3

Оскільки вони не мають транспортної доцільності без сполучення, то наступний крок – веломаршрути 1 категорії. Уся карта веломаршрутів за посиланням.

t5

Окремою частиною велосипедної програми є пропозиції з облаштування велоруху в два боки на односторонніх вулицях: облаштуваня контрасмуг. На карті зображені вулиці, де контрасмуги мають бути облаштовані під час першого етапу реалізації концепції.

t4

Частина першого веломаршруту, що проходить через парк біля Тернопільського ставу, уже промарковано. Це робили велоактивісти разом із Юрі Собі, що був призначений велокоординатором Тернополя (на громадських засадах) на одному з засідань комітетів міської ради.

Також ВелоТернопіль збирає інформацію по місця, де потрібно влаштувати велосипедні парковки: не лише з точки зору місць, де пролягатимуть веломаршрути, а й також збирають побажання від велоактивістів.

Попередній проект міської програми можна переглянути тут. Розробники пропонують фінансувати її за рахунок 5% від бюджету міста на транспорт.

За діяльністю ВелоТернополя можна слідкувати на їхній сторінці у фейсбуці.

Український інформаційний центр велотранспорту зичить успіхів активним велоприхильникам Тернополя!

У вашому місті сталася велосипедна подія? Ви хочете поділится велосипедною інформацією з містами України?
Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту! Надсилайте інформацію на адресу tanenkaa@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved