Миколаїв презентував програму розвитку велотранспорту

У мерії Миколаєва відбулася презентація та публічне обговорення міської цільової програми з облаштування та розвитку велосипедної інфраструктури Миколаєва. Програма розрахована на 5 років, з 2016 до 2020 року.

Ініціатива з розробки програми належить миколаївському меру, депутатами міськради, велоактивістам, представникам молодіжної організації “Альтер-Спорт”. Над створенням програми працювала робоча група з планування та створення велоінфраструктури Миколаєва спільно з експерткою Українського інформаційного центру велотранспорту Іриною Бондаренко. Її створення відбувалося протягом березня-травня 2015. Автори програми керувалися німецьким досвідом та рекомендаціями Empfehlungen fuer die Radverkehrsanlagen (ERA-2010), що були уже використані у 10 містах України.

“Проект програми ми плануємо у вівторок вивісити на сайт, щоб про нього дізналися не лише присутні у залі, а і уся громадськість нашого міста. Щоб усі бажаючі мали можливість внести свої пропозиції. Ми у робочій групі їх обговоримо, після цього винесемо на розгляд депутатських комісій. Далі цю програму будемо виводити на сесію”, – пообіцяв заступник міського голови Валентин Гайдаржи.

Орієнтовний бюджет створення веломережі складає 80 млн. гривень, з них 40 млн. з міського бюджету. Довжина мережі магістральних маршрутів – 50,6 км. Вони включають 8 ділянок: №1 Мікрорайон Північний – ЧСЗ (7,6 км), №2 пр. Леніна (6 км), №3 вулиця Садова (2,4 км), №4 проспект Жовтневий – вулиця Маршала Василевського (5 км), №5.1 Намив – центр (6,1 км) та №5.2 Намив – ЧСЗ (3,3 км), №6 Водопій (5,4 км), №7 Залізничний вокзал – Завод (6,6 км), №8 проспект Жовтневий повністю (8,3 км).

Програма також передбачає два рекреаційних веломаршути: вул. Радянська – Велика Корениха – вул. Радянська та вул. Радянська – Матвіївський ліс – вул. Радянська.

“Ваше місто дійсно є дуже перспективним з точки зору розвитку велосипедного транспорту. Я не побачила жодної перешкоди для впровадження міської програми, крім, ймовірно, фінансування”, – зауважила експертка Ірина Бондаренко.

Реалізація програми, за задумом авторів, дозволить створити безпечні та комфортні умови для щоденного користування велосипедом.

“Ми хочемо, аби велосипед використовувся в якості щоденного транспорту, а не був лише прерогативою спортсменів або неформальних вузьких груп. Щоб будь-яка людина будь-якого віку, будь-якого соціального шару, согла сісти на велосипед і доїхати, куди їй треба та як треба”, – розказав Дмитро Пастушенко, начальник відділу координації розвитку міського господарства Миколаївської міської ради.

Автори програми також передбачили можливість безпечної парковки та зниження транспортного навантаження на дороги міста. Кількість велосипедних поїздок має збільшитися від початкових менше 1% до до 5% від загальної кількості поїздок по Миколаєву.

11060903_420501048133555_2126408466560893094_n

“У програмі передбачена супутня інфраструктура: це велопарковки, щоб людина могла лишити велосипед і не переживати за нього. Є система велонавігації, щоб було зрозуміло, скільки ще їхати до центру, або щоб зрозуміти, де наступний поворот на велодоріжку. Для популяризації ми плануємо зробити велосипедну карту Миколаєва зі всіма маршрутами”, – розказала Маргарита Клименко, координаторка проекту “Велорух Миколаїв”.

Вона додала, що активісти також працюватимуть з навчанням велосипедистів: від вивчення Правил дорожнього руху до інформування про те, навіщо взагалі потрібні велодоріжки та як ними користуватися.

Презентація проекту програми розвитку велотранспорту Миколаєва до 2020:

З повним текстом програми можна ознайомитися на сайті mkrada.gov.ua з 8.07.2015. Протягом одного місяця, до 8 серпня 2015, кожен може у письмовій формі надати свої рекомендації та надіслати їх на адресу velomyk@gmail.com, або поштою: вулиця Адміральська, 20, м. Миколаїв, 54001. Пропозиції будуть розглянуті та, за умови їхньої доцільності, включено до програми.

Джерело новини та фото: сайт “Никвести” (російською).

Переклад: Ірина Бондаренко

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved