Як перевозити велосипеди у трамваях і тролейбусах: поради з маркування (Київ)

Одним з пунктів плану роботи Асоціації на 2015 рік було організувати маркування дверей тролейбусів та трамваїв, де є місце для перевезення велосипедів. Цього тижня на прохання департаменту транспортної інфраструктури КМДА, Асоціація передала їм макети та інструкцію з маркування.

Чому це потрібно:
Можливість перевезення велосипедів у громадському транспорті додає вибору велосипедистам, особливо тим, хто лише починає їздити містом. Якщо велосипедист знає, що у випадку поломки, негоди чи просто втоми, є можливість їхати громадським транспортом з велосипедом – це заохочує користуватись велосипедом частіше. Вимога маркування та можливості перевезення велосипеда у громадському транспорті не означає, що Асоціація заохочує регулярне та постійне користування електротранспортом для перевезення велосипеда.

Які правила та обмеження існують:
Згідно з Правилами користування трамваєм і тролейбусом у містах України, пасажирам дозволяється безкоштовно перевозити велосипед (п. 5.7). При цьому, пасажирам забороняєтся “проїжджати в одязі та провозити багаж, що забруднюють одяг пасажирів, обшивку салону та сидіння;” (п. 5.6)

Що пропонує АВК:
Позначити двері салонів трамваїв та тролейбусів, де є місце для перевезення велосипедів відповідними наліпками. Наліпка матиме вигляд аналогічний знаку “Велосипедна доріжка” діаметром 120 мм.


Принципи розміщення:
1. Розміщувати лише на тролейбусах та трамваях
2. Клеїти на ті двері, де:
– відсутні центральні поручні на вході до тролейбусу чи трамваю, а також
– передбачено місце для дитячих/інвалідних візків, або
– відсутні місця для сидіння у задній частині,
3. Наліпки мають клеїтись під скло (клеюча сторона – це сторона зображення велосипеда)
4. Якщо на передній панелі тролейбуса/трамвая є наліпки, що інформують про наявність місць для пасажирів з інвалідністю та/або з дитячими візками, поруч доклеїти аналогічну наліпку з позначкою велосипеда
5. Якщо у тролейбусі/трамваї відсутні місця для візків або вільний простір у задній частині, клеїти наліпки не потрібно.

Асоціація звернулась з проханням запросити представника/цю АВК для тестування і нанесення перших наліпок.

Також нагадуємо, що велосипед дозволено безкоштовно перевозити у міській електричці, а також у фунікулері. Керівництву КП “Київпастранс” було направлено рекомендації щодо врахування потреб велосипедистів та пасажирів з дитячими візками протягом наступних планових ремонтів та реконструкцій.

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved