Здійснено переклад дослідження “Велосипед і якість міського повітря”

Асоціація велосипедистів Києва пропонує переклад дослідження “Cycling and Urban Air Quality” (“Велосипед і якість міського повітря”)

cover-11

Свіже дослідження, опубліковане сьогодні, показує цілком досяжний і реалістичний спосіб знизити рівень забруднення повітря від транспорту та витягнути з автомобілів і пересадити на велосипеди більше людей.

Проведене ЄФВ дослідження розраховує зниження вмісту типових забруднюючих речовин від транспорту NOx, NO2 і пилу PM10, орієнтуючись на 5 європейських міст: Антверпен, Лондон, Нант, Севілью та Салоніки.

Головним висновком ЄФВ з цього дослідження є те, що чим сміливіших заходів вживає влада, тим кращі результати щодо якості повітря. Міська влада, яка хоче захистити своїх громадян від ризику для здоров’я через низьку якість повітря, повинна діяти радикально. Генеральний секретар ЄФВ, Бернхард Енсінк, пояснює: “Транспортні системи в європейських містах повинні бути перетворені докорінно. Моторизований трафік має бути зменшений. Ми рекомендуємо містам вкладати великі інвестиції у широкомасштабні і високоякісні велосипедні мережі і обширні безавтомобільні зони. Зберігайте життя свого міста за рахунок переходу від автотранспорту до велосипедів“.

Короткий огляд проекту

Користь для здоров’я громадян очевидна. Навіть з мінімальним поліпшенням якості повітря зменшується кількість потенційних років життя, втрачених в результаті передчасної смерті, і здорового життя, втрачених в результаті поганого стану здоров’я або інвалідності [1]. Крім того, коли влада обговорює велосипедні інвестицій з точки зору забруднення повітря, мають братися до уваги зміни клімату, шум, підвищення мобільності та економічні вигоди.

Технологічні заходи [2], такі як європейські норми викидів для транспортних засобів, що діяли протягом більш ніж 20 років, так до кінця і не впоралися із задачею зменшення забруднення повітря в транспортному секторі. Багато міст та держав-членів як і раніше не відповідають стандартам ЄС [3]. Транспорт досі спричиняє більше забруднення, ніж очікувалося [4], моторизований трафік і частка дизельних автомобілів зросли. У дослідженні було запропоновано сценарії впливу нетехнологічних заходів, таких як велосипедизація та безавтомобільні зони, для поліпшення якості повітря. Вони реалістичні і багато міст можуть досягти певних результатів у короткотерміновій перспективі. Чим більш рішучі ці заходи, тим кращими будуть результати щодо якості повітря.

Для ЄФВ місто Севілья є прикладом того, що може бути зроблено. Частка велосипедних поїздок у Севільї збільшилася з 0,5% до 7% протягом кількох років завдяки серйозним інвестиціям у велосипедний рух і суттєвим заходам зі зниження руху механічних транспортних засобів, що дозволило місту відповідати нормам забруднення повітря ЄС. Цей приклад і інші подібні заходи, впроваджені такими містами як Мілан, Париж, Базель, Мюнхен, Гамбург, Гельсінкі та Гент, є взірцем для інших європейських міст.

Бенедикт Свеннен, офіцер міської політики мобільності ЄФВ, додає: “Ми хочемо зазначити, що ведення цієї боротьби не має бути повністю перекладене лише на міста. Забруднене повітря вільно переміщується через міста і кордони, і містам потрібна підтримка країн-членів і Європи. Міста фактично потребують більш вагомої національної та європейської підтримки своїх місцевих ініціатив із очищення повітря.” [5]

Разом з містами, нашими членами та парнерамии, ЄФВ закликає Європейську Комісію продовжувати роботу над пакетом заходів з очищення повітря, щоб додати ефективності європейським стандартам. ЄС особливо мусить заохочувати міста до поліпшення якості міського повітря шляхом зменшення автомобільного руху і збільшення велосипедного.

Download (PDF, Невідомий)

Про Європейську Федерацію Велосипедистів: ЄФВ — це об’єднана федерація велосипедних організацій у Європі та за її межами, метою якої є збільшення кількості велосипедистів, а саме – подвоїти кількість велосипедних поїздок у Європі до 2020 року. Для досягнення цієї мети ЄФВ працює зі своїми членами і партнерами над внесенням питання велосипедизації до порядку денного на глобальному, європейському, національному та регіональному рівнях.

_____________________________________________________

[1] На основі міри років життя з поправкою на непрацездатність (DALY): http://www.who.int/healthinfo/global_burden_disease/metrics_daly/en/

[2] Технологічні заходи, пов’язані з якістю повітря, зазвичай є технічними вдосконаленнями транспортних засобів. Нетехнологічні заходи фокусуються на структурних та поведінкових змінах (інфраструктура, велопрокати, ЗНЗ, зони платного в’їзду, безавтомобільні зони, тощо)

[3] За даними 2012 року, 17 членів ЄС продовжують перевищуваи ліміти забруднення пилом PM10, а 22 — ліміти забруднення NO2 http://www.clientearth.org/reports/20140515-clientearth-air-pollution-clean-air-handbook.pdf

[4] http://www.irceline.be/~celinair/documents/documents/no2_emissies_concentraties_final.pdf

[5] http://www.eurocities.eu/eurocities/documents/EUROCITIES-statement-on-the-revision-of-the-National-Emissions-Ceilings-NEC-Directive-WSPO-9J6B8W

 

Джерело: Європейська Федерація Велосипедистів

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved