На двох вулицях Франківська проектують велоінфраструктуру

Рік тому у Івано-Франківську було прийнято Програму розвитку велосипедної інфраструктури та популяризації велосипедного руху в місті на 2015-2020 роки. Зараз іде активна робота над її впровадженням: планувальники та активісти займаються двома «гарячими» проектами: «Набережна імені В. Стефаника» та «Велосипедна Галицька».

Набережна Стефаника є стратегічно важливою вулицею міста, адже одночасно виконує функції рекреаційного маршруту, оскільки проходить уздовж дамби річки Бистриця Солотвинська (це зелена зона), і водночас є транзитним веломаршрутом, який сполучає два спальних мікрорайони міста – БАМ і Пасічна. Активісти об’єднання Вело-Франківськ тісно співпрацюють з «НДІ «Проектреконструкція», який зараз вносить зміни до проектно-кошторисної документації будівельних робіт на Набережній (на початку запланована реконструкція не передбачала велоінфраструктури).

10647244_1542945702623558_3734824770801191188_n

Нещодавно було організовано обговорення чергового проекту велодоріжки в місті, будівництво якої планується розпочати вже цього року. До обговорення, окрім самих велофранківців, було залучено працівників Департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку, Управління капітального будівництва та архітекторів. Цього разу мова йшла про те, щоб зробити дружнішою до велосипедистів вул. Галицьку.

«Запроектована велодоріжка зʼєднуватиме два великі мікрорайони, дві частини міста, –  розповів представник велоспільноти «Вело-Франківськ» Мирослав Федорків.  –  Це буде велодоріжка європейського класу шириною у три метри, можливо, навіть із червоного асфальту, як це заведено в Європі».

Активістами враховано невдалий досвід інших українських та європейських міст, коли поруч із новою велодоріжкою залишали тротуар у жахливому стані. Ясна річ, що в такому випадку пішоходи займають простір велосипедистів. Тому проект «Велосипедна Галицька» передбачатиме окрім облаштування велоінфраструктури ще й відновлення тротуарів для комфортного руху пішоходів. Протяжність ділянки вул. Галицької, яка входитиме в проект, 1,2 км (від перехрестя з вул. Дністровською до моста). Вартість проекту – 1,1 млн. грн.

36848_900

Із проектом вже можна ознайомитися. Активісти «Вело-Франківська» запрошують усіх охочих до обговорення.

«Ми прагнемо уникнути «клаптиковості» веломаршрутів, коли велодоріжка береться нізвідки, і зникає в нікуди, створюючи велосипедисту ще більші незручності, ніж її повна відсутність. Тому хочемо поєднати вул. Галицьку з набережною імені Стефаника. Ще в місті є пішохідна вулиця Шевченка, де поєднується рух велосипедистів та пішоходів. В кінцевому результаті все повинно зав’язатися», – розповів Назар Рогів, представник спільноти «Вело-Франківськ».

Крім того, в місті стає більше велосипедних парковок. Нещодавно вони з’явилися і біля Медичного університету. Ініціаторами розвитку велоінфраструктури стали представники студентського парламенту та адміністація університету, кошти отримали від спонсорів, практику планують розширити і на інші корпуси, які є у місті.

veGS-aQs17Y

 Джерела: видання Firtka, Facebook спільнота Вело-Франківськ
та Назар Рогів, активіст спільноти Вело-Франківськ

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved