Біла Церква розробила та затвердила велосипедну концепцію

Велоактивісти та працівники мерії Білої Церкви розробили велосипедну концепцію на три роки, за німецькою методикою. 

У цьому їм допомагала координаторка Асоціації велосипедистів Києва Ірина Бондаренко, у рамках програми консультацій мерій українських міст щодо розробки велоконцепцій.

Веломережа Білої Церкви

Веломережа Білої Церкви

Основним напрямком руху велосипедистів є сполучення західної та східної околиць из центром міста, що дозволило визначити головний веломаршрут Гайок (парк “Олександрія”) – центр – масив Леваневського.

Інші важливі маршрути сполучають південні та північний житлові райони з центром. Основні маршрути (1 категорії) на карті позначені червоним кольором.

Зеленим кольором позначені веломаршрути 2 категорії, які є сполучними для головних маршрутів, і які є наступними у черзі на виконання: це наскрізний маршрут черзе центр, проїзд уздовж залізничного вокзалу, під’їзди до рекреаційних зон.

Фіолетовим кольором – рекреаційні веломаршрути уздовж річки Рось та спортивні траси.

Інтерактивну карту велосипедних маршрутів Білої Церкви можна переглянути тут.

Визначення напрямків та пріоритетності руху велосипедистів проводилося наступним чином: спершу визначали, звідки та куди їздять велосипедисти, сполучали ці точки прямими лініями, а потім перекладали лінії на вулично-дорожню мережу, аби визначити найкоротші та найпопулярніші маршурути.

Прямі "повітряні" лінії на карті Білої Церкви

Прямі “повітряні” лінії на карті Білої Церкви

Визначення головних напрямків велосипедистів на основі карти "повітряних" ліній

Визначення головних напрямків велосипедистів на основі карти “повітряних” ліній

Роботу проводили активісти з Центру громадського розвитку (ініціатори розробки велоконцепції), клубу “Догори дригом”, волонтери та депутати міськради. Дизайн карти здійснив Павло Мельниченко.

Робота над велокартою міста

Робота над велокартою міста

У грудні у міськраді було проведено громадське обговорення велоконцепції.

Галина Тищенко пояснює, як розробляли велоконцепцію

Галина Тищенко пояснює, як розробляли велоконцепцію

Наразі у бюджет міста Біла Церква на 2015 рік закладено 200 тисяч гривень на проектування та будівництво першого велосипедного маршруту Гайок – Леваневського. Здебільшого він буде представлений велосмугами на проїзній частині.

Викладаємо презентацію велосипедної концепції міста Біла Церква, представлену 12 грудня 2014 у міській раді:

Методика, за якою працювали над розробкою велосипедної мережі, описана у Довіднику “Комфортне місто: Як спланувати велосипедну інфраструктуру”, що безкоштовно поширюється серед українських міст.

Нагадаємо, що мерії українських міст можуть подати заявку на отримання консультування з розробки велосипедної концепції свого міста до 1 березня 2015. Два обраних міста зможуть розробити велоконцепцію спільно з експертами Асоціації велосипедистів Києва.

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved