Чернігів затвердив концепцію розвитку велоінфраструктури

4 серпня на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради було затверджено «Концепцію розвитку велосипедного руху і облаштування велосипедної інфраструктури в м. Чернігів»

Це важливий крок для Чернігова на шляху побудови сучасного європейського міста.

Проект концепції розробили: Геннадій Добровінський – голова ГО «Простір злагоди», Максим Цирулін – керівник велоспільноти «Лайба», Вільям Жигінас – дирекотором ЗАО «АМКП», архітектор. 

Документ пройшов громадське обговорення та доопрацювання громадською Групою управління проектом розвитку велоінфраструктури в місті Чернігові, були проведені консультації з профільними підрозділами міської ради.

Перший етап, який розрахований на 5 років, передбачає побудову 100 кілометрів велодоріжок і 10000 парковок в місті.
Фінансове забезпечення реалізації концепції передбачається через залучення коштів від приватних осіб, бізнесу, українських та закордонних фондів.

Основні завдання Концепції:

 • Розробка і включення мережі велосипедних доріжок до складу нової транспортної схеми міста, а також генерального та детальних планів м. Чернігова.
 • Розробка міської програми розвитку ефективної, комфортної та безпечної велосипедної інфраструктури м. Чернігова.
 • Затвердження технічних норм (методичних засад) на проектування та ознакування велосипедних доріжок у м. Чернігові.
 • Щорічне, відповідно до плану реконструкції доріг, створення велодоріжкок різних категорій, що будуть з’єднувати райони міста з його центральною частиною та між собою.
 • Створення велодоріжок у парках та рекреаційних зонах міста, з’єднуючи їх з мережею велодоріжок та місцевою мережею туристичних шляхів, суміщених з основними міжнародними туристичними коридорами, які ведуть до м. Чернігова.
 • Збільшення кількості велостоянок і велопортів через залучення до цього приватного сектору та інвесторів (торгові центри, крамниці тощо). Приведення кількості та розташування велопарковок у відповідність з євро нормами.
 • Залучення до активного та здорового способу життя всіх мешканців міста, насамперед активного працездатного населення, збільшення частки велосипедного руху.
 • Створення у місті майданчиків-полігонів для занять молодіжними видами спорту (велосипедами, скейтами, роликами), які будуть поєднанні веломережею міста, необхідної кількості станцій велопрокату.
 • Залучення до створення велоінфраструктури громадських організацій (Толока), навчальних закладів, закладів охорони здоров’я м. Чернігова та інших установ.
 • Поєднання велосипедного руху з громадським транспортом шляхом створення та розміщення мережі пунктів для паркування та зберігання велосипедів (можливість залишити велосипед біля вокзалів, портів, автостанцій, громадських, комунальних і державних закладів).
 • Популяризація м. Чернігова, як привабливого для життя та відпочинку міста, поліпшення туристичного іміджу міста.
 • Визначення перспективних напрямків розвитку велосипедного руху у м. Чернігові.

Джерело: Велоспільнота «Лайба»

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved