Проект “До музею на велосипеді” у Полтаві

Місто Полтава є одним із регіональних лідерів розвиту культурно-пізнавального туризму в Україні. Для цього в наявності різнопрофільна мережа музейних закладів (історичні, краєзнавчі, літературні тощо), самобутня міська архітектура ХІХ – поч. ХХ століть, привітні та щирі мешканці міста. Проект «До музею на велосипеді» спонукає найбільш активну та мобільну частину суспільства, здебільше учнівську та студентську молодь, до поєднання активного та здорового дозвілля з культурно-пізнавальною складовою розвитку людини.

Даний проект впроваджується за ініціативи відділу туризму та культурної спадщини управління культури Полтавського міськвиконкому у співпраці з відділом культури та туризму Полтавської районної державної адміністрації та Полтавським обласним благодійним фондом «Фонд розвитку громади «Ініціатива» (в рамках проекту «ВелоКраїна. Полтавський край»)

Актуальність проекту

Мережа музейних закладів комунальної сфери управління у місті Полтаві нараховує п’ять музеїв: ДІКЗ «Поле Полтавської битви», Художній музей (галерея мистецтв) імені М.Ярошенка, Літературно-меморіальні музеї Івана Котляревського (філіал –  Музей-садиба І.Котляревського), Володимира Короленка, Панаса Мирного; комунального управління обласної ради: Краєзнавчий музей імені В.Кричевського (філіал – Музей авіації і космонавтики).  В Полтавському районі – музей-заповідник А.С. Макаренка (с. Ковалівка) та музей рушника (с. Степне). Ці заклади виконують важливу функцію збереження культурного надбання нації, формування об’єднуючої ролі українства навколо історико-культурної спадщини. Однак протягом останніх років спостерігається зменшення потоку відвідувачів. Аналіз причин даної тенденції дає підстави говорити як про загальне падіння цікавості молодих людей до традиційних музеїв, так і про невідповідність рівня послуг, що надаються музейними закладами, очікуванням сучасної молодої людини.

Разом з тим, відновивши зацікавленість туристів у відвідуванні якомога більшої кількості об’єктів туристичного показу на території місцевих громад, ми створюємо сприятливе середовище для розвитку туристичної галузі взагалі. Що в свою чергу сприятиме зміцненню та сталому розвиту економіки територіальної громади.

Мета – популяризація комунальних музеїв міста Полтави та Полтавського району, збільшення туристичного потоку на території міста Полтави та Полтавського району.

Завдання:

 • Забезпечити широке інформування про роботу та послуги, які надаються музейними закладами Полтави та району
 • Розширити цільову аудиторію відвідувачів музейних закладів Полтави та району за рахунок велотуристичної спільноти.
 • Створити в музейних закладах Полтави та району належні умови для відвідування вело туристами.
 • Запровадити систему заохочення відвідування музейних закладів Полтави та району вело туристами.

Заходи.

 1. Інфраструктурні.

Завдання – створити відповідні умови для відвідування музейних закладів вело туристами. А саме:

 • розробка та офіційне затвердження велотуристичних (екскурсійних) маршрутів, які передбачають відвідування музейних закладів Полтави та району;
 • оснащення цих маршрутів відповідними інформаційними вказівниками та маркуванням;
 • встановлення на території або поблизу музейних закладів велопаркувальних стійок.
 1. Інформаційні.

Завдання – створити динамічне інформаційне поле для забезпечення донесення та поширення інформації про діяльність по проекту. А саме:

розробка та видання інформаційної та рекламної поліграфічної продукції;

 • створення та демонстрація рекламних відеороликів;
 • проведення презентацій, прес-турів тощо
 1. заохочувальні.

Завдання – стимулювати громадян, особливо молодь, до відвідування музейних закладів Полтави та Полтавського району. А саме:

 • Запровадження системи знижок для велосипедистів, які відвідують музейні заклади Полтави та Полтавського району
 • Запровадження 100-відсоткової знижки для відвідувачів-велосипедистів під час проведення Всеукраїнського Велодня (останні вихідні травня) та Всесвітнього Дня Без Автомобілів (22 вересня)
 • Інші заохочувальні заходи.

Джерело: ВелоКраїна. Полтавський край запрошує

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved