Результати підрахунку велосипедистів у Києві у квітні 2014 року

В суботу 26 квітня 2014 року, відбувся перший в Україні підрахунок велосипедистів, що провела Асоціація велосипедистів Києва за допомогою добровольців. Представляємо вам його результати.

Всього підрахунок проводили 25 волонтерів, що стояли на 19 перехрестях у Києві. Під час вимірів з 12:00 до 14:00 було зареєстровано 2140 велосипедистів. Найбільша їх кількість, 481, була зареєстрована на перехресті Московського мосту із дорогою на Труханів острів. Найменша, 21, на перехресті Межигірської та Юрківської вулиць.

general

Із цієї кількості велосипедистів, чоловіки склали 80%, а жінки 20%. Загальна кількість тих, що їхали по тротуару, склала 58%, загальна кількість тих, що їхали по дорозі – 42%. Серед жінок по тротуару їхало 67%, а по дорозі 33%. Серед чоловіків співвідношення тих, що їхало по тротуару, було меншим: 56% їхало по тротуару, 44% – по дорозі. По дорозі у невірному напрямку рухалося 11% велосипедистів. У шоломах було 28% велосипедистів, 72% були без шолому.

Що стосується просторового розподілу співвідношення чоловіків та жінок, то найбільша кількість жінок була зафіксована на точках Пішохідний міст та Московський міст, що свідчить про те, що жінки в суботу віддавали перевагу парковій дорозі через Труханів острів подалі від автомобілів.

MENWOMEN2

Стосовно просторового розподілу велосипедистів, що рухалися по тротуару або дорозі, проявляються слабкі тенденції до того, що рух по дорогах був вищим на маленьких вулицях із меншою завантаженістю, як-то на Подолі та Протасовому Яру. Окрім того, рух по дорозі був високим на великих перехрестях, як-то пр. Перемоги, Бесарабскій площі, що, ймовірно, можна пояснити тим, що по тротуару проїхати ці перехрестя значно складніше, аніж по дорозі.

SIDEWALKSTREET2

Щиро дякуємо всім волонтерам, що взяли участь у підрахунку! До підрахунку в суботу 26 квітня долучилися Антон Вакуленко, Аля Шандра, Ксенія Семенова, Черкашина Марина, Гірченко Ігор, Гусєв Антон, Лопатюк Олександр, Водоп’янова Євгенія, Іванна Войцехович, Анастасія Охріменко, Мухін Олег, Маковецький Віктор, Дробот Максим, Скварко Вадим, Павло Кучапін, Дмитро Александров, Кондор Андрій, Огойко Анна, Тимошенко Олег, Олександр Драга, Клименко Маргарита, Олег Ломаковский, Анна Сокольчук, Андрій Переводчик, Шматок Анна. Також дякуємо всім, що допомогли підготувати науково обгрунтовану методику проведення дослідження, зокрема Олені Токмиленко, Віктору Загребі, та Ірині Бондаренко.

Підрахунок велосипедистів здійснювався вперше в історії Києва. Метою проекту є виявлення динаміки зростання (чи зменшення) кількості велосипедистів на вулицях міста, тому підрахунок буде відбуватися на регулярній основі в тих самих місцях і за однаковою методикою протягом принаймні чотирьох років.

Джерело: Асоціація велосипедистів Києва

 

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved