Лондонська система міського велопрокату позитивно впливає на здоров’я користувачів

Переваги від підвищення фізичної активності при користуванні велосипедом у британській столиці перевищують потенційні ризики травмування та шкоди від вдихання забрудненого повітря.

Результати дослідження показують, що мережа міського велопрокату у Лондоні, яку за іменем мера, який впровадив її, прозвали “Велосипеди Бориса”, має позитивний вплив на здоров’я мешканців Лондона. Дослідження, проведене Лондонською школою гігієни і тропічної медицини, виявило, що, незважаючи на підвищений ризик від забруднення повітря, загалом, користування мережею велопрокату має позитивний ефект для здоров’я користувачів.

Фото: File/Getty

Фото: File/Getty

Найбільше переваг для здоров’я від користування велопрокатом показали чоловіки та люди старшого віку. Користь для здоров’я не були настільки вираженою для групи молодих дорослих, особливо у віці до 30 років. Однією з причин цього є те той факт, що багато захворювань, пов’язаних з недостатньою фізичною активністю, у тому числі хвороби серця, більше поширені серед людей старшого віку.

Доктор Анна Гудман, одна з провідних авторок дослідження, зазначила: “Коли щойно була впроваджена система міського велопрокату, багато людей висловлювали побоювання, що збільшення кількості велосипедистів у центрі Лондона приведе до підвищення травматизму. Наші результати є обнадійливими, так як ми не знайшли ніяких доказів цього. Навпаки, наші результати показують, що поява мережі велопрокату позитивно вплинула на здоров’я мешканців Лондона, і що користувачі міського велопрокату піддаються не більшому ризику, аніж інші велосипедисти”.

Більше інформації англійською

Джерело: ELTIS

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved