Асоціація велосипедистів Києва вимагає не підвищувати швидкість у Києві

Громадськість виступає проти експерименту Державної автомобільної інспекції з підвищення швидкості руху на 20 дорогах Києва. Цей експеримент призведе до збільшення смертельних ДТП, але не зменшить затори.

Найбільше людей гине у дорожньо-транспортних пригодах, спричинених перевищенням безпечної швидкості (статистика ДАІ). У 2012 в ДТП України загинули 5094 людини. З них 1742 людини загинули у ДТП через перевищення безпечної швидкості. Дослідження доводять: підвищення середньої швидкості руху на 5% призводить до 20% збільшення ДТП зі смертельними наслідками.

Зважаючи на формальний “дозвіл” перевищувати швидкість на 20 км/год без штрафу, Київ отримає 20 доріг, на яких машини рухаються зі швидкістю 100 км/год. Це може збільшити кількість смертельних ДТП на 80%. За статистикою, половиною жертв таких ДТП стануть пішоходи та велосипедисти.

Тому на міських дорогах, уздовж яких є тротуари і зупинки громадського транспорту, та по яких рухаються велосипедисти, швидкість потрібно зменшувати. Швидкість руху на вулицях Європи — 50 км/год, а у щільнозабудованих районах — 30  км/год.

Водночас, зменшити затори дозволить правильна організація дорожнього руху та паркувальних просторів.

“Неможливо зменшити затори, підвищивши швидкість. Подивіться на вільні вузькі вулиці Берліну, де дозволена швидкість — 30-50 км/год. Хоча у Берліні зареєстровано у чотири рази більше машин, ніж у Києві. Не швидкість, а правильна організація руху та ефективний громадський транспорт зменшують затори, і цього треба прагнути”, – пояснила Ірина Бондаренко, учасниця коаліції “За безпеку дорожнього руху”.

“У переліку доріг, де пропонується збільшити швидкість авто, є тільки дві з велосипедними доріжками. На 18 інших велосипедисти (20 км/год) їхатимуть з автомобілями (100 км/год). За такої різниці у швидкості, якщо водій зробить найменшу помилку, — велосипедист неминуче загине. Не можна дозволяти проводити цей експеримент!” – заявила Бондаренко.

Коаліція “За безпеку дорожнього руху” вважає запропонований експеримент шкідливим та таким, що може призвести до збільшення смертей на дорогах, і закликає ДАІ відмовитися від небезпечного заходу. Також коаліція наполягає на опублікуванні техніко-економічного обґрунтування експерименту та прогнозу аварійності на цих вулицях.

З 1 квітня по 1 листопада 2014 Департамент ДАІ планує провести у Києві експеримент з підвищення швидкості руху до 80 км/год на 20 міських дорогах. До 21 березня 2014 кияни можуть надсилати зауваження щодо експерименту на пошту info@sai.gov.ua

Перелік доріг на сайті ДАІ

Статистика ДАІ щодо причин та наслідків ДТП у 2012

Контакти:

Коаліція “За безпеку дорожнього руху”

Ірина Бондаренко, 097 699 10 38, isbondarenko at avk.org.ua

 

Коаліція “За безпеку дорожнього руху” – об’єднання громадських організацій з Харкова, Львова, Луцька, Києва, Вінниці, Донецька, що виступають за безпечну організацію дорожнього руху. Зокрема, за відміну нештрафованого перевищення швидкості та зниження швидкості руху у містах.

Асоціація велосипедистів Києва є одним із членів Коаліції і публікує усі новини на своєму сайті: www.avk.org.ua за тегом “транспортна політика”.

Джерело: Асоціація велосипедистів Києва

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved