Наші вулиці, наш вибір – у 2014 ЄТМ зосередиться на підвищенні якості життя

У 2014 році Європейський тиждень мобільності (ЄТМ) проходить під гаслом “Наші вулиці, наш вибір”, акцентуючи увагу на спроможності громадян вирішувати, як вони використовують міський простір.

EMW2014

Міста Європи протягом багатьох десятиліть розвивались з огляду на пріоритет руху приватного автомобільного транспорту порівняно з іншими видами транспорту. Такий спосіб пересування вимагає багато місця, це дорого, а також сприяє збільшенню шкідливих викидів у повітря. Велосипедистам часто залишається вузька смуга для руху, а пішоходи змушені ходити вузькими тротуарами. Громадський транспорт теж відійшов на задній план системи транспорту, де центральне місце відводиться автомобілю.

В результаті затори, забруднене повітря та шум стали поширеним явищем у наших містах, а якісний простір для відпочинку і дозвілля зникає. Якість життя знижується через постійні затори, які спричиняють шум і забруднення повітря, погіршення стану здоров’я людей та навколишнього середовища, а також зниження ефективності економіки.

Традиційно рішенням проблеми заторів вважається розширення доріг. Проте, дослідження доводять, що це лише посилює проблему – через розширення доріг більше людей надають перевагу автомобілю і кількість автомобілів на дорогах збільшується.

Кампанія Європейського тижня мобільності цього року спрямована ​​на перерозподіл територій наших міст з метою покращення якості простору. У місті, де приємно перебувати на вулицях, підвищується якість життя усіх його мешканців. Шляхом використання більш екологічних видів транспорту та зменшення нашої залежності від автомобіля, ми можемо повернути собі вулиці та створити комфортні міста для людей.

Джерело: European Mobility Week

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved