Тренд: велосипедні парковки замість автомобільних у новобудовах

У світі дедалі частіше задумуються над тим, що підземні паркінги є надзвичайно дорогою послугою. Жителі центральних районів американських міст все більше використовують велосипед та ходять пішки замість їзди на велосипеді. Цевивільняє місце в місті, але при цьому ті, в кого немає автомобілів, мають субсидувати сервіс для тих, у кого вони є.

Фото: © Hassalo on Eighth

Інша ситуація спостерігається в американському місті Портленд, де розроблено проект 21-поверхового житлового будинку, де передбачається виділити 1200 велосипедних паркомісць. Цей велосипедний гараж навіть матиме окремий персонал. Втім, архітектор проекту сумнівається, що цих місць вистачить на нові 657 квартир у будівлі.

Фото: Bike Portland

«Ми очікуємо, що тут в основному житимуть молоді люди, багато хто сім’ями», – каже Кайл Андерсен з компанії GBD Architects. «У них у всіх є велосипеди. До прикладу мій район: я знаю цілі сім’ї, що їздять на велосипедах, і переселившись у нову будівлю, вони все одно користуватимуться велосипедами. Думаю, потрібно враховувати цю категорію населення при зведенні нових споруд».

Фото: © RMCI Condo

Відмова від паркувальних місць для автомобілів або суттєве зменшення їх кількості є трендом, що охопив міста Північної Америки. У Портленді є 328 будинків з велопарковками для їх жителів, зараз розробники будують будинки взагалі без парковок для автомобілів (приклад цьому є 42-поверховий будинок у Торонто, що не відводить жодного місця для парковок під авто і натомість має 315 блоків для велосипедів. Ще 15 років тому правилом для забудовників були автостоянки, без них не можна було продати нерухомість. Але тепер транспортна культура змінюється.

За матеріалами www.treehugger.com, переклад – Асоціація велосипедистів Києва

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved