Круглий стіл з розвитку велоінфраструктури відбудеться у Харкові

22 листопада 2013 року на базі Харківського національного університету будівництва та архітектури (вул. Сумська, 40, головний корпус) відбудеться круглий стіл, присвячений перспективам розвитку в Харкові  велосипедної інфраструктури. Одним із завдань цього заходу стане створення робочої групи для розроблення Концепції розвитку велосипедної інфраструктури у місті Харків та обговорення шляхів її реалізації. Початок о 10.00.

На думку Віктора Козоріза, представника Харківської громадської організації “Товариство учасників руху”, Харків помітно відстає він інших міст України, де питанням розвитку велосипедної інфраструктури приділяється значна увага. Скажімо, Львівською міською радою ще у 2010 році була ухвалена Концепція розвитку велосипедного руху і облаштування велосипедної інфраструктури. А згодом була затверджена і Програма першої стадії розвитку велосипедної мережі на 2011-2019 роки. За перші два роки  тут уже  встигли збудувати близько 40 км велодоріжок, а до 2020 року їх загальна протяжність складе не менше  260 км.

Програма розвитку велосипедної інфраструктури нещодавно була затверджена і в Кривому Розі. До 2016 року на її реалізацію з міського бюджету планують виділити 152 127 грн. і очікують, що це сприятиме скороченню  нелегітимного паркування автомобілів на тротуарах, зменшенню забруднення повітря та шумового рівня, скороченню рівня травмованості велосипедистів, зростанню туристичної привабливості міста. Роботи над розробленням подібних концепцій і програм також ведуться у Києві, Дніпропетровську, Донецьку, Ужгороді, Тернополі, Вінниці та в інших містах. Причому, найчастіше ініціаторами та розробниками цих документів стають самі активісти велосипедного руху, які здатні об’єднуватися не лише для святкових «покатушок», а й для рутинної роботи. Справедливості ради потрібно зазначити, що такі активісти є і в Харкові.

Ще у 2006 році за  ініціативою адміністратора сайту «Харків-турист» Михайла Калужинова група  велосипедистів із 150 осіб організувала велопробіг, яким  намагалась привернути увагу міської влади до необхідності розбудови велосипедної інфраструктури. Про це,  зокрема, говорили саморобні транспаранти, які велосипедисти провезли від пам’ятника Солдату до майдану Свободи:  «Європейському місту  – європейський транспорт»«Велодоріжки – в план розвитку міста!»«Велосипедному транспорту – безпечні дороги!»«Зробимо місто чистішим  – на роботу на велосипеді!»«Потурбуйтеся про студентів – велостоянки біля вузов» і т.п. Тоді на фініші учасників акції зустрічав начальник міського управління з питань фізичної культури та спорту Віктор Христоєв, який  повідомив, що Харківська міська рада і особисто міський голова  поділяють вимоги велосипедистів та обіцяють їм всіляку допомогу.  Потім були й інші обіцянки, але насправді за останні сім років для розвитку велосипедного руху і  велоінфраструктури в місті було зроблено дуже мало.  Серед найпомітніших заходів можна назвати хіба що відкриття пам’ятника велосипедисту, який збудували у  2012 році обабіч Бєлгородського шосе. Вже нинішнього року, напередодні чергового Велодня, в місті відкрили першу велодоріжку, довжиною 500 метрів  (знаходиться вона на тротуарі вздовж вулиці Пушкінської на ділянці від вулиці Весніна до  Молодіжного парку). Нарешті, 4 листопада 2013 року на сайті Харківської міської ради з посиланням на заяву заступника міського голови з питань містобудування, архітектури та земельних відносин Тетяну Овіннікову з’явилось повідомлення про те, що міська влада розробляє концепцію облаштування велосипедних доріжок. За її словами, схема велодоріжок охопить все місто і всі вони будуть сходитися в районі театру опери і балету та саду імені Шевченка.

Джерело: Товариство учасників руху

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved