У Полтаві відбулась п’ята щорічна конференція “Велофорум”

19-20 жовтня Полтава приймала щорічну конференцію з питань велотранспортної політики “Велофорум-2013”.

Ця ювілейна, п’ята велосипедна конференція стала найбільш відвідуваною – на неї прибули 72 учасники та учасниці. 52% учасників представляли громадські організації та ініціативи, 25% – вищі заклади освіти. 9 осіб представляли бізнес-сферу (13% від усіх учасників), і семеро осіб – органи місцевого самоврядування, як правило – мерії українських міст.

Програма, перелік учасників, презентації та фотографії конференції доступні на сайті www.veloforum.org.

За результатами двох днів роботи учасники та учасниці “Велофоруму-2013″ обрали чотири пріоритетних напрямки для роботи у 2014 році на національному рівні та прийняли рішення створити робочі групи для подальшого обговорення та реалізації планів.

Обговорення протягом конференції “Велофорум-2013”

Два напрямки у сфері законодавства та два у сфері велотуризму:

  1. зміни законодавства у сфері нормування будівництва велосипедної інфраструктури (державні будівельні норми, стандарти і т.п.) (координаторка: Ксенія Семенова, Асоціація велосипедистів Києва)
  2. кампанія щодо законодавчого зниження максимально дозволеної швидкості руху у містах до стандартів країн ЄС – 50 км/год, а у густонаселених зонах – до 30 км/год (координатори: Віктор Козоріз, Товариство учасників руху, та Антон Вакуленко, Асоціація велосипедистів Києва)
  3. розробка рекомендацій щодо стандартизації послуг у галузі велотуризму (координатор: Віктор Загреба, проект “Велокраїна”)
  4. продовження роботи над створенням української ділянки маршруту Євровело-4 (координатори: Віктор Загреба, проект “Велокраїна” та Олександр Папірний, Асоціація велосипедистів Києва)

Також, декілька учасників та учасниць висловили пропозицію створити коаліцію громадських організацій та усіх зацікавлених у просуванні питання велосипедного транспорту та безпеки руху на національному рівні. Наразі, триває підготовча робота. Долучитись до розробки механізмів роботи коаліції.

Новини щодо організації роботи та прогресу груп будуть анонсуватись на сайті Інфоцентру велотранспорту.

Джерело: сайт конференціі “Велофорум”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved