«65% львів’ян, що мають велосипеди, готові ними їздити по місту»,— дослідження

З 16 до 22 вересня у Львові відбувається Європейський тиждень мобільності. Скільки львів’ян мають велосипед з’ясував Інститут міста.

Під час дослідження  «Моніторинг якості життя у Львові», яке було проведено у травні-липні цього року, 18,2% львів’ян відповіли ствердно на запитання «Чи маєте Ви велосипед?», з них 65% готові використовувати цей засіб пересування у місті.

Серед факторів, які стримують розвиток велоруху у Львові, мешканці називають відсутність велодоріжок (37%), острах їздити львівськими дорогами (34,2%), незручність (28,6%), стан здоров’я (20.6%) та інше.

Безпечним для велосипедистів Львів назвали 0,6% мешканців міста – до уваги бралися відповіді тих, хто має цей транспортний засіб. Більшість же вважає, що їздити Львовом радше небезпечно (44,8%), зовсім небезпечно (24,2%) та радше безпечно (7,9%). Не змогли відповісти – 22.4%.

Велоінфраструктуру міста з максимальних 5 балів львів’яни оцінили  наступним чином: достатність велосипедних доріжок (1.52), якість велосипедних доріжок (2.06), система ознакування для велосипедистів (1.83), облаштування стоянок велотранспорту (1.83).

Довідка

Соціологічне дослідження «Моніторинг якості життя у Львові» було проведено у травні-липні 2013 р. Інститутом міста в рамках проекту «Мистецтво врядування» програми «MATRA» за фінансової підтримки посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Вибіркова сукупність дослідження становить 2400 мешканців старше 18 років з усіх 6 адміністративних районів Львова. Похибка репрезентативності вибірки  з довірчою ймовірністю 0,954 не перевищує 2% для показників близьких до 50%, не перевищує 1,7% для показників близьких до 25% або 75%, не перевищує 1,2% для показників близьких до 10% або 90%, не перевищує 0,9% для показників близьких до 5% або 95%, не перевищує 0,4% для показників близьких до 1% або 99%.

Джерело: Львівська міська рада

zp8497586rq
1 comment on this postSubmit yours
 1. “Є три різновиди неправди: неправда, мерзенна брехня і статистика.” Б. Дізраелі

  На жаль реалії міста вказують на те, що переважна більшість велосипедистів, які ВЖЕ ЇЗДЯТЬ дорогами міста НЕ ГОТОВІ їздити містом(примусова тавтологія для підкреслення сарказму). Зокрема цікаво як би виглядала статистика відповідей велосипедистів на питання:
  1. “Що означає нова розмітка поблизу кожного пішохідного переходу що зараз активно наноситься по вулиці Наукова?”.
  2. “Як можна проїхати поворот ліворуч з Кульпарківської на Наукову?”
  3. “Чи дозволяється їхати по проїзній частині якщо поряд є доріжка для веловипедистів?”
  4. “Як потрібно перетинати пішохідний перехід, якщо дорогу не перетинає велосипедна доріжка(немає розмітки що наноситься на Науковій 🙂 )?”
  5. “Як повинна рухатись колона велосипедистів по трасі?”
  6. “Що робити, якщо по велодоріжці рухається мама з дитячою колискою, бо при встановлені велодоріжки розбили пішохідні доріжки?”

  Дуже прикро, що в нашому місті так мало велосипедистів, які знають правила дорожнього руху…

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved