Мінрегіонбуд планує зміни вимог щодо створення веломережі

17 червня 2013 року Міністурство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оприлюднило проект зміни ДБН В.2.3-5-2001 “Вулиці та дороги населених пунктів”. Ця державна будівельна норма, серед іншого, також регулює вимоги та встановлює обмеження, за якими має проектуватись велосипедна інфраструктура в українських містах.

Члени Асоціації велосипедистів Києва (АВК), за активної участі Інфоцентру велотранспорту, інженерів та спеціалістів, які працюють у сфері проектування та організації дорожнього руху у Києві, Львові та Донецьку, ознайомились із запропонованим текстом змін і висловили свою занепокоєність обмеженістю пропозицій розробника змін у сфері велоінфраструктури. Натомість група підготувала свої зауваження щодо поточної редакції тексту змін та пропозиції у частині організації руху велосипедистів. Задля визначення офіційного суб'єкту пропозицій, рекомендації та зауваження надсилаються від імені АВК.

Зокрема, серед переваг запропонованої редакції варто відзначити:

– відміну у першому абзаці п. 2.24 мінімальної наявної кількості велосипедистів як умови організації руху велосипедистів.

– узаконення можливості організації двостороннього руху велосипедистів на вулицях з одностороннім рухом моторизованого транспорту, безпека такої організації руху доведена поширеною практикою застосування у країнах Європейського Союзу.

Тим не менш, запропонована редакція ДБН, як і раніше, створює серйозні обмеження для забезпечення безпечних умов руху велосипедистів, особливо при реконструкції вулиць та в умовах обмеженого простору історичних центрів міст України. Так, без змін залишаються вимоги щодо необгрунтовано широких відстаней безпеки між велодоріжкою та іншими елементами вулиці. Ці вимоги унеможливлюють організацію безпечного руху велосипедистів в межах багатьох існуючих вулиць. Разом з тим, європейські та світові практики організації руху велосипедистів доводять існування альтернативних засобів розмежування учасників дорожнього руху: за допомогою зниження швидкості руху моторизованого транспорту, підвищення рівня велодоріжки, розмітки, огорож, нанесення кольорового покриття на велодоріжку.  Запропонований у редакцій №2 малюнок 2.2 пропонує лише один з багатьох варіантів організації проїзду перехрестя велосипедистами та має технічні помилки (як то, розмітка 1.3 на дорозі з двома смугами руху). Також, існуюча редакція ДБН, навіть за умови затвердження запропонованих ДР “ДерждорНДІ” змін, залишається обмеженою у наданні інструментів на умов для проектування безпечної та зручної велосипедної інфраструктури у містах України.

Інформаційний центр велотранспорту звертається до представників усіх населених пунктів України, які вже розвивають або планують створювати умови для безпечного та комфортного руху велосипедистів, ознайомитись з пропозиціями експертної групи та до 16 липня 2013 р. надіслати лист підтримки цих змін на адресу розробника та міністерство. Пропонується взяти текст цього листа як приклад та доповнити/змінити його відповідно до потреб/зауважень саме Вашого міста або (краще) написати власний текст на підтримку пропозицій змін із посиланням на текст рекомендацій або номер листа АВК.

Адреси отримувачів:

Державне підприємство “Держваний дорожній науково-дослiдний iнститут iменi М.П.Шульгiна”

Відповідальний виконавець: Волошина Ірина Володимирівна

03113, м. Київ-113, проспект Перемоги, 57

Тел.(факс): (044) 456-34-15, 201-08-79

електронна пошта виконавця: iv{a}dorndi.org.ua

Копія: Департамент нормативно-методичного забезпечення промислового і цивільного будівництва, будіндустрії та виробництва будівельних матеріалів Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

01601, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 9

Тел.(факс): (044) 278-83-90

zp8497586rq

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved