Звернення до активістів велосипедного руху

«Українським дорогам – європейські стандарти»

Шановні колеги!

У травні нинішнього року українська громадськість відзначає три події: Другий глобальний Тиждень з безпеки дорожнього руху, який пройшов під егідою ООН 6-12 травня, День Європи (18 травня) та традиційний Всеукраїнський Велодень (25 травня). Це прекрасна нагода для того, щоб об’єднати зусилля і нагадати владі про наші законні права та інтереси, насамперед, право на безпечні та комфортні умови дорожнього руху.

Можливо, ми ходимо і їздимо з вами різними дорогами та стежками, але ворог у нас один − надмірна швидкість транспортних засобів, незадовільний стан пішохідної і велосипедної інфраструктури, постійне ігнорування  потреб пішоходів і велосипедистів як на державному, так і на місцевому рівнях. Про наслідки такої політики може свідчити високий рівень загибелі і травмування цих категорій учасників дорожнього руху. Так, за даними Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем МВС, тільки минулого року на українських дорогах загинуло 1900 пішоходів і 322 велосипедисти, було травмовано 9934 пішоходи і 1483 велосипедисти. А загалом у 2012 році внаслідок ДТП в Україні загинуло більше 5000 осіб  (www.sai.gov.ua).

На жаль, за останній час в Україні було дуже мало зроблено  для того, щоб підвищити безпеку вразливих користувачів доріг − пішоходів і велосипедистів. Зокрема, не зважаючи на рекомендації ВООЗ та інших міжнародних організацій, на рівні держави досі не вжито заходів для законодавчого обмеження загальної швидкості руху в населених пунктах. У зв’язку з цим ми пропонуємо об’єднати зусилля громадських організацій і громадських активістів, щоб продовжити активне лобіювання наших законних прав та інтересів.

Знак обмеження максимальної швидкості руху (Фото: Wikimedia)

Зокрема, ми пропонуємо зібрати підписи під Зверненням за безпеку дорожнього руху, у якому вимагати законодавчого обмеження швидкості руху в населених пунктах до 50 км/год, а у густонаселених районах міст – до 30/км. Це європейська практика, яка є абсолютно випробуваною і ефективною. Тому за минулий рік рівень смертельних ДТП на дорогах Європи скоротився на 9%, а в Україні, навпаки, зріс на 12%.

Сподіваємося, що масові звернення до Президента України та Прем’єр-міністра, керівників органів місцевого самоврядування, допоможуть їм усвідомити цю проблему і взятися за її вирішення. Тому просимо вас і громаду вашого міста долучитися до підписання Звернення за безпеку дорожнього руху, організувавши підписання Звернення учасниками Велодня та іншими громадянами у своїх містах.

 

Олександр СІТЕНКО, президент ГО «Товариство учасників руху» (Харків),

Олександр ЗАЛІВАН, директор БФ «Безпека дорожнього руху» (Харків),

Юрій ПАПІРОВИЙ, голова ВГО «Громадський комітет транспортної безпеки» (Київ),

Єгор КАЛАШНИКОВ, голова Фонду сприяння безпеці дорожнього руху (Київ),

Віктор КОЗОРІЗ, голова Громадської спілки захисту пішоходів «За безпеку пішоходів» (Харків),

Ірина БОНДАРЕНКО, координаторка Асоціації велосипедистів Києва (Київ).

Підписати петицію онлайн 

 

Контакти:

Ірина Бондаренко,

координаторка збору підписів, isbondarenko at avk.org.ua, 097 699 10 38, www.avk.org.ua

Віктор Козоріз,

координатор акції „Українським дорогам – європейські стандарти”, kozoriz at meta.ua,

050 2019 359, www.pishohid.org.ua

 

Матеріали для організації збору підписів у своєму місті

Текст петиції

Методика організації збору підписів

Аркуші для підписів

 
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved