Богота: День без авто

24 лютого 2000 року у місті Богота вперше було офіційно введено День без авто. Цей захід був організований мером міста Енріке Пеньялосою та міжнародною екологічною організацією The Commons.

Це був один з перших заходів на тему «Транспорт і довкілля», організованих у країні, що розвивається. Цей захід був успішним і став дуже популярним. Як наслідок, організатори виграли престижну Стокгольмську премію. Нижче коротко наведена точка зору мера про цю подію:

“Це було значним досягненням мешканців Боготи. Виявилося, що місто з сімома мільйонами мешканців може добре функціонувати і без автомобілів. Ця спроба дозволила нам на якийсь момент поглянути, якою повинна бути система міських перевезень через десять чи п’ятнадцять років: чудова система громадського транспорту та час-пік, вільний від приватних автомобілів.

Найважливішим з усього було відчуття єдності, присутнє того дня. Ми зміцнили нашу впевненість у тому, що ми здатні застосувати великі колективні зусилля, щоб побудувати більш стабільне та щасливе місто. Опитування показали, що 87% жителів міста були згідні з проведенням Дня без авто; 89% не мали ніяких труднощів з використанням громадської системи перевезень; 92% сказали, що не було прогулів на їхніх робочих місцях, у школі чи в університеті; і 88% сказали, що хотіли би проведення ще одного такого заходу.

Тепер ми хочемо провести для наших виборців референдум, пропонуючи мету на 2015 рік: з 6:00 до 9:00 та з 14:30 до 19:30 на вулицях не повинно бути приватних автомобілів. Натомість місто повинне рухатись у напрямку використання тільки громадського транспорту та велосипедів. ”

Адаптовано з джерела: Тодд Літман, «Он-лайн енциклопедія УПТ»

http://www.vtpi.org

 

Download (PDF, 279KB)

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved