У Рожищі затверджено Концепцію розвитку велосипедної інфраструктури до 2020 року

Вкінці минулого тижня на засіданні Рожищенської міської ради було одноголосно проголосовано за затвердження Концепції розвитку велосипедної інфраструктури у м. Рожище. Документ було розроблено й пролобійовано за проектом Волинського Інституту Права «Покращення умов для ефективної участі громадян у виробленні міської політики та посилення впливу громадськості на розвиток дорожньо-транспортної інфраструктури у містах Волинської області (Ковель, Нововолинськ та Рожище)», який підтримується Міжнародним фондом «Відродження».

У Концепції визначено схему велосипедних шляхів через місто й наявність інших елементів велоінфраструктури (як, наприклад, велостоянки) та передбачено їх врахування під час проведення реконструкції, капітального ремонту, розширення вулиць на етапі подання технічного завдання проектній організації, а також під час надання дозволів на спорудження великих об’єктів зі значними потоками людей рекомендувати забудовнику створювати елементи велосипедної інфраструктури.

«Концепція розвитку велоінфраструктури – це інструмент, який дозволяє створювати умови для покращення загальної транспортної інфраструктури та, зокрема, того її компоненту, який стосується велотранспорту. Прийняття цього документу – це перший і надзвичайно важливий етап для розвитку велосипедної інфраструктури, який відкриває чимало можливостей,» – прокоментував актуальність Концепції Юрій Моклиця, експерт, який працював над розробкою документу.

За його словами, наявність такого стратегічного документу відкриває перед містом додаткові можливості для вдосконалення транспортної інфраструктури і тим самим прискорює шлях до євроінтеграції. Зокрема, набуде сталості питання розвитку вело інфраструктури завдяки формуванню стратегічного бачення проблеми та нормативного закріплення його положень, з’являться перспективи щодо залучення додаткових ресурсів для розвитку міста, адже стратегічні документи та плани – ознака європейського підходу, що також стане орієнтиром для інвесторів, які планують освоювати Волинь.

Що ж до конкретно передбачених заходів, то, відповідно до Концепції, до 2020 року у Рожищі планується спростити механізм отримання дозволів на встановлення велосипедних стоянок та інтегрувати схему велосипедних шляхів до загального транспортного планування, планів стратегічного розвитку тощо. З цією метою буде призначено відповідальну за розвиток велоінфраструктури посадову особу.

На черзі розгляд аналогічних документів на сесіях міських рад Ковеля та Нововолинська.

Джерело: Прес-служба Волинського Інституту Права

Велоконцепція Нововолинська

Велоконцепція Ковеля

zp8497586rq

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved