Як організувати навчальні велопоїздки з досвідченими велосипедистами

Асоціація велосипедистів Києва почала регулярно організовувати навчальні велосипедні поїздки містом з більш досвідченими велосипедист(к)ами, таким чином, ті, хто вже готові почати більш активно користуватись велосипедом, мають можливість навчитися їздити міськими дорогами. Цей матеріал пропонує загальні поради щодо організації таких навчальних поїздок.

Навчання велосипедистів у Дарницькому районі Києва (фото: Антон Шевченко)

Якщо ви мешкаєте у великому місті, радимо організувати окремі групи по районах. Таким чином, велосипедисти-початківці можуть навчитися їздити з дому до найближчих магазинів та кав’ярень і поступово розширювати географію своїх пересувань містом.

Організовуйте навчання у суботу, а краще у неділю, коли автомобільний трафік у місті мінімальний. Крім власних соцмереж, розробіть свої оголошення та поширте їх на входах у паркові зони, дошках оголошень університетів та місцевих магазинів.

Приклад оголошення про поїздки, організовані протягом Європейського тижня мобільності у Києві

На початку зустрічі з’ясуйте хто куди вже їздить та куди планують/хочуть їздити. Коротко розкажіть про ключові правила дорожнього руху для велосипедистів, поясніть як показувати повороти та зупинку, нагадайте про обов’язкову наявність справних ліхтарів та світловідбивних елементів на велосипеді. Якщо є можливість, роздайте буклети “ПДР велосипедистів” або “Як пересуватись велосипедом безпечно“, світловідбиваючі наліпки або інші приємні та корисні подарунки для велосипедистів. Про подарунки спробуйте домовитись з місцевими веломагазинами.

Навчання велосипедистів у Дарницькому районі Києва (фото: Антон Шевченко)

Заздалегідь продумайте маршрут, який включатиме різні типи перехресть (регульовані та нерегульовані) та вулиць (з різною кількістю смуг, наявною трамвайною колією і т.п.) Порадьте як краще виконувати повороти на конкретних перехрестях, в один або два прийоми, нагадайте про обов’язкове зпішування на пішоходних переходах.

Навчання велосипедистів у Дарницькому районі Києва (фото: Антон Шевченко)

Покажіть де і як правильно паркувати велосипед (як кріпити замок, як обрати місце у разі відсутності велопарковки).

Запропонуйте усім приїхати з кавою або чаєм у термосах, тістечками або фруктами і на завершення навчань влаштуйте невеличкий пікнік у найближчому парку чи на березі річки. Таке неформальне спілкування дасть можливість поставити усі питання, що виникли на дорозі, дізнатись чи справдились очікування ваших “учнів” та як поліпшити подальші навчальні поїздки.

Більше по цій темі англійською шукайте за словосполученням “bike mentors“.

zp8497586rq
zp8497586rq

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved