Затори коштують світовій економіці мільярди доларів США

Кері Вулсґров, співробітник Європейської федерації велосипедистів, вивчає темну сторону заторів. Поки дороги у світі перенасичені автомобілями, час спитати себе у скільки нам обходяться затори? За останніми даними Техаського транспортного інституту, лише у Сполучених Штатах ця сума складає 101 мільярд доларів на рік.

Київські затори (Фото: http://kyiv.comments.ua)

Ми часто чуємо, що автомобілі залучають в економіку великі кошти, забезпечуючи країну робочими місцями і власною промисловістю, але це нам дається дорогою ціною: вулиці, завантажені автомобілями, негативно впливають на життя населення та окремих людей, зокрема.

В останньому дослідженні Техаського транспортного інституту порахували витрати, пов’язані із заторами. Це дослідження набуло неабиякого розголосу у Сполучених Штатах і світі. Деякі цифри дійсно вражають:

  •  за стандартними розрахунками, у заторах “згорає” 101 млрд доларів США (через затримки і використане пальне)
  •  у 2010 році одна людина на дорогу витрачала у середньому 713 доларів США, порівняно з 301 доларом США (з врахуванням інфляції) у 1982 році
  •  у 2010 році 60 мільйонів американців простояли у заторах понад 30 годин
  •  понад 7 млрд. літрів пального спалили у заторах
  •  затори призвели до 4,8 млрд. годин простою

Такі цифри не є чимось новим для Європейської федерації велосипедистів. Європа також потерпає від заторів, які так само дорого їй обходяться.  Transport2012.org оцінила затори Європи у 200 млрд. євро (це приблизно 2% ВВП).

У Центральній Америці також є свої проблеми з дорожнім рухом. У Панамі дослідили, що ціна заторів для економіки і суспільства щорічно складає 500 млн. – 2 млрд. дол. США. За даними Азійського банку розвитку, затори обходяться економікам у 2-5% ВВП щороку через втрати часу і вищі витрати на перевезення.

Шкода, що у своєму звіті техасці приділили мало уваги велосипеду. Згідно їх дослідження, “…якщо у час пік зменшити кількість авто на 10%, то середня швидкість потоку зросте на 10 км/год, що у свою чергу зменшить час у дорозі на 25%”. На площі, яку займає один автомобіль, поміщається 6 велосипедів, але важлива не тільки їх користь для навколишнього середовища і здоров’я – велосипед здатний суттєво розвантажити дорожній рух, а це, у кінцевому результаті, позитивно впливає на ріст економіки.

Навіть у країнах, де є проблеми із зростанням і плануванням міст, створення різноманітних можливостей для пересування людини допоможе знизити ризик заторів. Велопрокат – чудовий варіант на коротких відстанях: чи це між транспортними вузлами, чи це від зупинки громадського транспорту до місця призначення.

Різні способи добирання, ймовірно, стануть вагомим аргументом і навіть темою для обговорення на наступному Міжнародному транспртному форумі 2012 у Ляйпцигу (Німеччина).

Втім, у даному звіті одна річ є очевидною: політика, лояльна до індивідуального моторизованого транспорту, стає надто дорогою, особливо у часи жорсткої економії.

Звіт з Техаського транспортного інституту ви знайдете тут.
Переклад: Юрій Кургант
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved