Українські міста відзначили Європейський тиждень мобільності

Протягом тижня з 16 по 22 вересня 2012 року у 18 українських містах проводились різноманітні заходи, метою яких було популяризувати сталий розвиток транспорту. Крім 16 офіційно зареєстрованих міст, місцеві активісти також організували святкування ЄТМ без офіційної реєстрації у Долині Івано-Франківської області та Полтаві.

Київ

Пішохідна Володимирська у День без авто в Києві (Фото: Тетяна Журій)

Київський тиждень мобільності почався із навчальних поїздок для велосипедистів у різних районах міста. У п’ятницю, 21 вересня, у приміщенні Київської міської державної адміністрації відбувся семінар на тему планування сталих транспортних систем. Доповідачі з Києва, Львова та Мюнхена показали досвід інтегрованого використання та поєднання громадського, велотранспорту та пішої ходи у своїх містах. Тиждень закінчився святкуванням Дня без авто у спеціально створеній пішохідній зоні у центрі міста, де було організовано творчий майданчик для дітей, велопрокат та велосипедну майстерню, організатори відзначили переможців радіо-вікторини та конкурсу на найкращого велопрацедавця. „Велопарад у червоному”, що пройшов у цей же день, зібрав сотні учасниць.

Луцьк

У Луцьку місцеві активісти організували виставку стійок велопарковок різного формату та ініціювали обговорення того, як мають виглядати стійки велопарковок, розташовані у центрі міста.

Львів

Фото: Іванна Черуха

Цього року у Львові знову провели перегони «Велосипедом на роботу» та Велопарад City Cycle Chic. Фотоконкурс «Вело-Львів» ставив за мету привернути увагу до того, як велосипед змінює простір міста.

У Полтаві для місцевих чиновників та усіх охочих було організовано експеримент «Пішки по центру». Мета заходу – показати, що службові подорожі у центрі міста дуже легко робити пішки, не завантажуючи зайвий раз вулиці міста. Організатори закликали посадовців менше користуватись службовим авто для подорожей у центрі міста.

Євпаторія

Окрім уже традиційних заходів у «День без авто» органи місцевого самоврядування Євпаторії організували круглий стіл з розвитку сталого туризму.

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved