Покращення відчуття безпеки на дорозі: Сан-Себастьян (Іспанія)

Заходи з покращення безпеки дорожнього руху, зокрема, запровадження зон обмеження швидкості до 30 км/год, сприяли підвищенню відчуття безпеки серед мешканців та відвідувачів трьох основних районів в центрі іспанського міста Сан-Себастьян.

Муніципалітет Сан-Себастьян підписав з 35 місцевими організаціями, що працюють у сфері транспорту та мобільності, угоду про безпеку дорожнього руху. На підставі цієї угоди, місто має впровадити ряд заходів щодо безпеки дорожнього руху. Один з них спрямований на зміну моделей поведінки водіїв, заохочення їхнього більш шанобливого ставлення до водіїв немоторизованого транспорту. Це мало на меті зменшити відчуття ризику, в першу чергу, їзди на велосипеді, тому що велосипедисти використовують дорожній простір разом з моторизованим транспортом.

У трьох основних районах у центрі міста (Antiguo, Centro та Gros) було створено або розширено зони з обмеженням швидкості до 30 км/год. Крім того, з метою запобігання перевищенню швидкості, були облаштовані фізичні елементи. Ця робота була доповнена інформаційно-просвітницькою кампанією.

Через рік після запровадження 30 км/год зони відчуття безпеки підвищилось. За даними опитування щодо сприйняття змін громадськістю, проведеного муніципалітетом в рамках оцінки проекту CIVITAS, громадяни оцінили рівень безпеки середнім балом 6,7 з 10. Рівень сприйняття безпеки також збільшився серед велосипедистів в цих районах: 70 відсотків вважають, що місто є безпечим для їзди на велосипеді після реалізації заходів з безпеки дорожнього руху в рамках проекту CIVITAS.

Це покращення сприйняття безпеки було обумовлено значним зменшенням середньої швидкості в цих районах. У години пік швидкість зменшилась на 8 до 3 км/год в районах, де були запроваджені зміни. У районі Gros, наприклад, невелика 30 км/год зона вже існувала і середня швидкість була вже низькою. Тому досягнення в плані зниження швидкості тут помірні.

В результаті цих покращень також було досягнуто значне скорочення числа загиблих і поранених. Ці показники зменшились на 11%, 7% та 1% у районах Antiguo, Centro і Gros відповідно.

Джерело: CIVITAS

zp8497586rq

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved