Київ готується святкувати Європейський тиждень мобільності

Традиційно з 16 по 22 вересня багато європейський міст відзначатимуть Европейський тиждень мобільності (ЄТМ). Цього року Київ відзначатиме ЄТМ вдруге.

ЄТМ має на меті змінити поведінку людей щодо використання різних видів транспорту, показати і пояснити наслідки надмірного використання приватного транспорту і навпаки, показати, як більш розумне використання альтернативних видів транспорту позитивно впливає на умови проживання і здоров’я жителів міст та сіл. Подія є чудовою нагодою для органів місцевого самоврядування для представлення жителям міст та сіл нових рішень у сфері транспорту і пересування.

Пішохідний формат вулиці Сагайдачного на Подолі в рамках святкування ЄТМ. Вересень 2011

ЄТМ дає людям можливість замислитися над тим, чим є вулиці їх міста або села. Вулиці і окремі мікрорайони мають бути організовані таким чином, щоб крім доступності для моторизованого транспорту, вони залишалися середовищем для комфортного проживання людей, середовищем, у якому люди зустрічаються, ходять за покупками, займаються спортом, гуляють, відпочивають.

Органи місцевого самоврядування можуть використати ЄTM для випробовування нових графіків та маршрутів громадського транспорту, транспортних схем і розв’язок тощо, для того, щоб побачити, наскільки вони зручні, популярні та ефективні.

Київ планує представити онлайн систему планування подорожей громадським транспортом, впорядкувати паркування автомобілів в районі пл. Льва Толстого, вихідними організувати пішохідний простір на Подолі та ін. ініціативи. Оновлення програми події та детальніша інформація доступні на сайті ЄТМ:  www.mobilityweek.org.ua. Більше про ініціативу на міжнародному рівні: www.mobilityweek.eu.

Київське свято альтернативної мобільності організується Асоціацією велосипедистів Києва у партнерстві з Київською міською державною адміністрацією за підтримки Чеського культурного центру, Представництва фонду Гайнріха Бьолля в Україні, Німецького товариства технічного співробітництва (GIZ) та інформаційного порталу Платформа.

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved