Кампанія “Ні безглуздим подорожам на автомобілі” (Мальме, Швеція)

Проаналізувавши ситуацію з використанням приватних автомобілів, адміністрація шведського міста Мальме в 2007 році провела широку медіа-кампанію, спрямовану на популяризацію велосипеда як повсякденного транспортного засобу.

Кампанія відрізнялась трьома принципами:

– спрощення ситуації: фокус на одній складовій, а саме, існуюча ситуація з використанням автомобілів для подорожей на короткі відстані

– наявність великого масиву інформації у різних джерелах: присутність учасників кампанії на дорогах, в громадських місцях, анонси на радіо, баннери в місті і т.д.

– неочікуваність методів: назва кампанії “Ні безглуздим подорожам на автомобілі”, жива людина на велосипеді на бігборді, велосипедисти з сумками з написом “Це їде водій автомобіля” і т.д.

Метою кампанії було мотивувати 5% населення Мальме спробували користуватись велосипедом у місті замість автомобіля. За результатами 14 тис. мешканців міста змінили свої звички у виборі транспортного засобу на короткі відстані. Детальніше про методи та аналіз результатів кампанії у цьому відео (англійською).

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved