Мобільність у великих житлових районах

Великі житлові райони 1950-1980-их років є складовою частиною більшості міст у Центральній та Східній Європі. У них проживає приблизно 40 мільйонів людей. Поряд із соціальними змінами, змінились як умови для мобільності, так і сама мобільність.

Під час початкового планування територій цих районів зосереджували увагу на використанні громадського транспорту, пішохідного і частково велосипедного руху, пропонуючи таким чином добрі умови для стійкої мобільності також і на майбутнє.

Зі зміною політичного курсу у Центральній та Східній Європі змінились і умови для мобільності у великих житлових комплексах. Ці зміни призвели до збільшення кількості нещасних випадків, низького рівня привабливості громадського транспорту, пересування пішки та поїздок на велосипеді, а також до загального зниження якості життя у цих великих житлових комплексах. На загальноміському рівні це може викликати в майбутньому зростання рівня моторизації, підвищення рівня викидів у навколишнє середовище та збільшення енергоспоживання.

Цей документ пропонує короткий огляд засобів покращення середовища великих житлових районів, створення безпечних умов для пересування всіх учасників дорожнього руху та методи заохочення ходити пішки, користуватись громадським та велосипедним транспортом.

Download (PDF, 1.33MB)

Український інформаційний центр велотранспорту © 2021 All Rights Reserved